Hemorroidid või midagi hullemat? 15.09.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere-tere!

Juunikuu lõpupoole avastasin päraku juurest mingisugused moodustised, nahapinnast kõrgemad sellised kõvad tükikesed, alguses 2 tükki ning nahaga üht värvi ja puha. Ei teinud teistest esialgu suurt numbrit kuni ühel päeval oli neid sinna kogunenud juba kordi rohkem. Külastasin perearsti ning sealt saadeti otse kirurgi juurde kes omakorda saatis Tlnsse Meremeeste polikliinikusse teise kirurgi juurde, kes siis omakorda tuvastas kiirelt kondüloomid. Tõsisem mure on aga nende asjandustega mis asuvad pärakuavast natuke seespool (pärakukaelal?). Ütlesin tohtritelegi, et miskit on vist seespool ka, kuid nemad vist seal miskit ei tundnud ega näinud. Nimelt uurisin asja omal käel peegli ees ning avastasin, et kõval punnitamisel tulevad pärakust nähtavale mingisugused naha mügarikud või tombud või midagi seesugust ühesõnaga. Pluss veel see, et aegajalt käib pärasoolest läbi selline terav valu, reeglina istumise ajal. Kas ma olen pärakufoob või on põhjust muretsemiseks?

Tänab ette M 23

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kondüloomid võivad olla ka seespool - see on viirushaigus. Arvan, et praegu pole põhjust rohkem midagi ette võtta.