Kas hemoroid? 29.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, on selline mure: 3aastat tagasi sünnitasin, peale sünnitust mäletan, et oli mingi jama wc käimisega.Kui "kaka" häda tuli ei saanud muud kui pidi kohe wcsse jooksma, ei saanud kinni hoida. Kõhukinnisust oli ka ja vahest oli valus.
Siis aga kadus kõik ja nüüd 3aastat hiljem on jälle midagi lahti.Juba mitu kuud piinlen, pärakuga on midagi lahti.Nii hirmus valu ja iga kord tuleb verd ka.Ning pärast veidi kipitab pärasooles.Peeglist vaadates on päraku ümbrus punane.
Kõht kinni ei ole.Alguses arvasin,et võib psoriaas olla, aga ei taha uskuda sest vaevalt et nii pikka aega ja kordagi wc käimisega valu ei kao.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla pärakulõhega. Vajalik pöörduda eelnevalt võttes perearstilt saatekirja proktoloogi (kirurgi) poole.