Hemorroidi eemaldamine kirurgilisel teel 22.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul nimelt probleem, et ma kannatan juba pikemat aega (natuke üle poole aasta) hemorroidi valusid. Valu on ka kõndides. Magada eriti ei lase. Küsimus siis selline, et kas selle välja opereerimisel on mõni vanusepiirang, näiteks 21+? Kui palju maksab selline operatsioon? Ja kui kaua võtab paranemine aega? Ette tänades, Tiina.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorroidid ise valutada ei tohiks - valu tekib vaid põletiku korral. Pidev valu - pool aastat viitab hoopis päraku lõhele. vanusepiiranguid ei ole. Kui palju operatsioon maksab, sõltub milline operatsioon teha - 3000 - 10000 EEK-i ja kas tegu on üldse hemorroididega. Otsustamiseks on vaja haiget läbi vaadata.