Pimesoolja seljavalu või lihtsalt ülekaal ??? 16.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul sihuke imelik tunne, et pimesool võib väsinud olla ja tahab hirmsasti valgust vaatama tulla. Miks nii arvan? Juba kuu aega valutab mul selg. Sealt püksikummi alt ja peaaegu terve kummi ulatuses. Aga ka see pole mingi imepärane uus asi mul. Tihti ta mul valutabki, sest kaalun 106kg ja olen 191cm pikk kah veel kõigele lisaks, kuid alati jääb ka paari päevaga järgi. Siis hakkas mu vennanaine, kes on juba annetanud oma pimesoole, et ka temal oli nii et valutas ainult selg. Küll tehti soojakotte jne, kui lõpuks avastati, et näe mis värk on hoopis... Minul hakkas nüüd loomulikult selle jutu peale ka natike siit paremalt alt valutama. Aga ka mitte hullusti ja vajutamise-lahtilaskmise trikk ei anna tulemusi. Tunda on pigem siis kui trennis kõhulihaste harjutusi teen ja hommikuti, kui ärkan. Siis on selg kah päris hull. Niih. Mis noor mees (32) nüüd siis ette võtma peaks. Mina kes ma pole elus haige olnud, kas pean tõesti arsti juurde minema. Või panen soojakoti...aitäh juba ette

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minul Teie kirjelduse järgi küll sellist muljet ei jää, et Teil oleks apenditsiit. Seljavalule võite julgelt sooja kotti panna, kõhuvalu korral oleksin ettevaatlik. Kahjuks pole jutu järgi siiski võimalik diagnoosida, nii et minu soovitus oleks siiski end arstile näidata.