Anuse fissuur- 07.08.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mulle pandi selline diagnoos,kui olin oma vaevustega arstide juures ära käinud
Kuna olen selle hädaga märtsi kuust maadelnud,siis soovitati minna opile.
Küsimus on aga selline,kui kaua saab selle hädaga elada,nii et see pahaloomuliseks ei lähe?Või kas üldse peab opereerima,kas mingit muud võimalust ei ole?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selline häda tavaliselt pahaloomuliseks ei lähe, kuid põhjustab vaevusi ega lase täisväärtuslikult elada. Esimese valikuna kohe operatsiooni mina siiski ei soovitaks - on olemas ka konservatiivse ravi meetodid. Peaksite pöörduma proktoloogi vastuvõtule ja temaga nõu pidama.