valu sabakondis 03.08.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 18 aastane neiu ning juba pool aastat on mul vahelduva eduga valutanud sabakondi ots. Istuda on mõnikord teatud asendis väga valus ning püsti tõustes on valu nii terav, et pean aeglaselt ennast üles ukerdama. Paar aastat tagasi käisin laagris, kus kukkusin 2 korda õnnetult oma sabakondi peale. Siis ei saanud hüpata, istuda ega ka voodis ennast keerata, kuid siiski valu möödus ja andis tunda ainult kehalise tunnis, kui pidin kaua kummargil või kükakil olema. Kas minu praegune valu võib kunagisest traumast olla tingitud? Kas sellele ka mingit ravi on, sest valu käes ei tahaks ka vaevelda:(

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma on ilmselt Teie vaevuste põhjus. Võimalik, et Teil oli siis nn sabakondi murd. Luumurd paraneb teatavasti luumõhna moodustumisega, mis võib suruda närvidele ja ümbritsevatele kudedele ja sellega põhjustada valu.
Ravida saab seda kindlasti. Esialgu peaks proovima konservatiivsete meetoditega - rohud, füsioteraapia. Kui need ei peaks aitama, tuleb kõne alla ka operatiivne ravi.