Lapsel "muhud" peas 21.07.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Avastasin oma 4 aastasel lapsel umbes kuu aja eest peas väikese tugeva punni. Alguses tundus,et see võib olla ka sääsehammustus. Eile, mil laps maalt koju tuli silitasin ta pead ja too sama " punn" on suuremaks kasvanud ja tundub nagu oleks naha all väike kõva kuul, samas kõrval on üks väiksem samasugune. NAhal ei ole punetust ega ketendust. Muhk on tuntav vaid katsudes või siis hoolikalt uurides. Laps ütleb,et valus on ka kui katsuda. Perearstid on puhkusel.... ei saa saatekirja et minna ... ma isegi ei tea kuhu. mis see võiks olla või millest?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaks alustama kindlasti perearstist, kes siis vajadusel suunab Teie lapse mõne teise spetsialisti juurde. Seda, et perearsti puhkuse ajaks olete esmatasandi arstiabist ilma jäetud, ma ei tahaks hästi uskuda. Kui see nii on, peaksite pöörduma kohaliku omavalitsuse poole, kelle pädevusse kuulub perearstide töö korraldamine. Tavaliselt perearstidel on siiski loodud võimalus puhkuse ajaks pöördudda asendusarsti poole. Kuna Teie lapse "punn" on juba avastamisest kuu aega, peaks ka perearsti puhkus varsti lõppema ja vaevalt veel paar nädalat ootamist midagi muudab.