kõhuseina defekt 25.07.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 2014 sügisel suurem soolteoperatsioon (mitte onkol., jämesoole resektsioon jm), dreene ei pandud. Tüsistusena suur haavamädanik 45 päeva. 2015 aprill perearsti diagnoos - suurem song, saatekiri kirurgile (juuli), teise kirurgi juurde (sept) - "kõhuseina defekt 10x15 cm, raviks opi järjekorda". Ootasin helistamist sept, okt, pool nov. Opp nov lõpus. Selleks ajaks oli tekkinud "halb üllatus" (kirurgi väljend). Tagajärjeks "totaalselt avatud kõhuõõs, võrk 30x30 cm". 2 kuud hiljem ütles kirurg, et songa retsidiivi pole. Siiski on valud, viimasel ajal teravamad, üks kõhupool oleks nagu paistes. Ka 6 kuud bandaaži kandmist mõjus kr. atroofilises gastriidis maole üsna halvasti. Kas teoreetiliselt on üldse võimalik, et nii suure võrgu all võib tekkida uuesti song? Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Song võib kahjuks ka suure võrgu korral tagasi tulla

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

fibroosne kortikaalne defekt

Tere!
Minu pojal(13aastane spordi poiss ) tehti labajalast röntkenpilt mis näitas, et tal on (Tibia distaalse metafüüsi tagumisel kontuuril on näha fibroosne kortikaalne defekt 1.5*0.5cm)
Ma ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Korteksiks nimetatakse luu väliskihti. Selles on Teie pojal on röntgenoloogiliselt tiheduse muutus. Põhjused võivad olla erinevad.
Tegu ortopeedilise probleemiga, milles ei pea ennast spetsialistiks. ...

Loe edasi

armisong ja ultraheliuuring

Kas ultraheliuuring näitab armisonga? Loen patsiendile määratud selgitusest: „Ultraheli uuringu abil on enamusel juhtudel näha punnestaval patsiendil songavärati piirkonnas lihas-aponeurootilise kõhuseina ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Armisonga diagnoosimiseks ei ole vaja mingit uuringut. See on tavaliselt näha nii vaatlusel kui ka tunda palpatsioonil (katsumisel).

Loe edasi

Muhk "kolmnurgas"

Tere.
Avastasin umbes 20 a tagasi väikese muhu ees, kahe ribi vahel, vanasti öeldi kolmnurk. Käisin arstil, kes ütles et see mingi rasvkude või midagi seesugust. Olin selle juba unustanud, kuid nüüd ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegemist võib olla nii lipoomi (rasvkasvaja) kui ka kõhuseina songaga. Ilma nägemata täpsemalt öelda kahjuks ei saa.

Loe edasi

Rindkerel muna

Tere
Minu elukaaslasel on rindkere all servas, kolmnurga all, silmaga nähtav ja käega katsudes tuntav muna. See tekkis tal umbes paar kuud tagasi. Palun infot, mis see olla võiks?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

See võib olla kas kõhuseina song või mingi kasvaja, tavaliselt healoomuline lipoom. Selleks, et täpselt öelda, on vajalik patsienti näha ja katsuda.

Loe edasi

naba

mis näitaja see võiks olla kui nabaaugust tuleb halvalõhnalist vedelikku? ülekaalu on natuke ja kunagi sapikiviopil oli üks ora just nabaaugus peaaegu.tänan teid ette et leiate aega sellist tööd teha põhitöö ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegemist võib olla ligatuurfistliga s.o. sisemist kõhuseina õmblust ei võta organism omaks. Peaksite tulema vastuvõtule. Kui põhjus on selles, siis probleemi saab võib lahendada klemmiga õmbluse eemaldamise ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi