Küünealune kude/liha? 01.10.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!
Umbes 1,5 nädalat tagasi jäi mul nimetisõrm õnnetult autoukse vahele. Pool küünest läks momentaalselt siniseks ja küüne alt pressis mõned mm välja heledat kude. Sõrm läks paiste ja tegi valu. Lõikasin küüne sealt kohast ära kus paistetus kõige tugevam. Peale seda valu taandus.
Nüüd aga paranemise osas ei tea, mis edasi saab. Nimelt on see küüne alt pressinud kude vms. jube hell. Puhastan iga päev haava, määrin haavasalvi ja panen uue plaastri. Arstile ei ole näidanud kuna arvasin, et tegu kergema traumaga.
Küsimus eelkõige selle küüne alt välja pressinud koe osas. Kas see on tavaline nähtus ja kas see paraneb iseenesest või peab tingimata arsti juurde pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega sellisel juhul arstil palju teha pole. Kirjelduse järgi toimite õigesti - põhiline on infektsiooni vältimine. Muus osas paraneb ise. Mis võib juhtuda, on see, et küüs, mis tagasi kasvab, võib olla deformeeritud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Veri küüne all

Trauma tagajärjel pääses veri küüne alla. Internetist leidsin nõuandeid, et tuleks teha auk küüne sisse ning siis peaks veri välja voolama. Aga veri ju hüübib teatud ajal jooksul. Mida teha? Kas kuidagi ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui traumast tekib küünealune verevalum, siis põhjustab see valu ja rõhu vähendamine/vere väljalaskmine küüneaugu kaudu annab kergendust. Kui see verevalum küüne all vaevusi ei põhjusta, siis pole teda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: