Punane punetus, ja eritab haisvat kollakat vedeliku. 17.03.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kuidas ravida? Millega? lisaks on ta deabeedik. Me ise määrasin ravi Streptosiit salviga. Mis on parem ravi "vesivillile"?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pigem on Teil jalal troofiline haavand. Selle põhjused võivad olla erinevad - kas arteriaalse verevarustuse häire, venoosne puudulikkus, infektsioon - ja sellest lähtuvalt tuleks ka erinevalt ravida. Universaalset salvi sellise asja raviks kahjuks ei ole - ükski salv otseselt kahju ei tee, aga ega ei pruugi ka aidata. Peaksite kirurgi vastuvõtule pöörduma.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Pilodinaaltsüst

Tere, 1kuu ja 8p tagasi käisin operatsioonil kus eemaldati pilodinaaltsüst, alguses ajas koguaeg koevedelikku välja, siis jäi nagu järgi siis eemaldati umbes 3 nädala möödudes niidid, siis mingi aeg eritas ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Soovitan pöörduda Teid opereerinud kirurgi poole. Päris normaalne see ei ole.

Loe edasi

Paistes ja punane jalg

Tere, mul oli sääreluu operatsioon 3 nädalat tagasi. Sinna on paigutatud ka metallist osa. Haav on kinni kasvanud. Muret tekitab jala kerge paistetus ja punaseks muutumine, kui karkudega käima hakkan. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kerge turse ja punetus 3 nädalat peale operatsiooni on ootuspärane. Temperatuuri selle aja peale enam esineda ei tohiks. Turse vastu soovitaksin tugisukka.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi