Maovähendusop. 01.04.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 28a vana noormees, pikkust 182cm ja kaalu 132kg. Olen katsetanud erinevaid dieete, üritanud spordiga kaalu alla saada ja mitte miski ei aita- kui hetkeks kaal alanebki, siis mõne ajaga on ta topelt tagasi. Millised oleks minu väljavaated maovähendusoperatsioonile saamiseks ja kas ning millises mahus tasub selle eest haigekassa? Mingeid teadaolevaid haiguseid (suhkrutõbi, kõrgvererõhutõbi, diabeet) ei ole. Suur kaal on olnud probleemiks juba lapsest saati, maovähendusoperatsioon on olnud alati viimane võimalus, nüüd kaalun seda juba ca 1a päris tõsiselt.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Reeglina haigekassa tasustab tõesti juhtudel, kui esineb kaasuv patoloogia. Kui väga tahta, ilmselt leiab ka midagi Teie puhul. Peaksite pöörduma kirurgi poole, kes selliseid operatsioone teeb - dr. Kaur ja dr. Ümarik Mustamäe Haiglas ja dr. Trudnikov ITK-s., et siis konkreetselt asja arutada. Kabariitide poolest peaksite kvalifitseeruma küll.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Maovähendusop

Tere
Olen 18, 166cm pikk ja kaalun100kg
Kas mul oleks võimalik minna maovähendusopile?
Sooviksin enne natuke infot, mis arsti juurde peaksin pöörduma, et aega kirja panna.
Öelge ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie kehamassi indeks on ca 37 mis põhimõtteliselt peaks bariaatrilise operatsiooni jaoks sobima. Noorele inimesele nagu Teie soovitaksin ma aga siiski enne poroovida muid meetmeid - dieet, treening, medikamendid. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: