Veel nabasongast... 08.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Raseduse pärast tekkis mul nabasong. Enne rasedust nabas oli nabarõngas, mille kohale jäi auk ja tekkis väike venitusjoon. Käisin kirurgi juurde, tema ütles, et op on võimalik, kuid mitte tingimata, sest song ei ole praegu suur ja kas mu naba muutub pärast operatsiooni ilusamaks, ei saanud arst ka lubada. Mul endal oli kaks operatsiooni: pimesoole- ja keisrilõikus, viimane 2 a.tagasi. Nabasongast tahan küll vabaneda, sest see häirib mind nii esteetiliselt kui ka vahepeal tunnen kõhuvalusid ning kõhukinnisust.Öelge palun:
1)kas on võimalik, et song kasvab aastatega suuremaks või paremi minna opireerimisele praegu?
2)kas antud juhul on võimalik midagi ette võtta, et songast ja venitusjoonelt vabaneda ja kus kohas lõikus tehakse (või see on juba plastilise kirurgia küsimus)? Kardan, et jäävad silmapaistvad armid pärast opereerimist ja kõht hakkab välja nägema veel koledam.
3)Kui enne kaks oppi oli juba, kas on mingeid vastunäidustused kolmandat op.teha?
Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vastused.
1. Aja jooksul song reeglina muutub suuremaks. Saab opereerida nii praegu kui ka edaspidi. Kui see Teid häirib - nii valud kui ka esteetika - siis ei näe põhjust, miks edasi lükata.
2.Kindlasti on võimalik midagi ette võtta. Pildi pealt ei saa päris tpselt aru, kus midagi asub, seetõttu kas on võimalik mõlemat asja ühe lõikega korrigeerida - jään vastuse võlgu. Vaja oleks Teid läbi vaadata.
Mingisugused armid jäävad kindlasti, kas ilusamad või koledamad võrreldes praeguse situatsiooniga on raske prognoosida - sõltub palju Teie organismi reaktsioonist.
3. Teie 2 eelnevat operatsiooni pole nabasonga operatsioonil vastunäidustuseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

lisa rinnanibud

Tere. Olen 32a naine.Aasta tagasi eemaldati minul kolm lisa rinnanibu.Mis asusid kõik kõhu peal.Ühel rinnanibul olid ka rinna näärmed all.Ja see arm on veel siiani tundlik just enne päevi.Ise olen veel ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui see arm menstruatsiooni ajal tunda annab , siis ilmselt on osa näärmekude veel sees. Kui see väga häirib on võimalik ka uuesti opereerida. Rinnaga toitmise ajal võib siiski probleeme tekkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi