Käetrauma 18.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Ma kukkusin eile uisutades käe peale. Koju tulles võtsin sisse valuvaigisti ning hoidsin jääd peale, ööseks panin käe ümber elastiksideme. Õhtust saati on siiski käsi kange ning kuigi ma kukkusin randme peale, tekib valu hoopis küünarnuki juurde. Kui tahan kätt sirgeks panna või painutada, tekib selline tunne, nagu veresooned tõmbuksid pikupidi kokku. Samuti on valusad tegevused, kus tuleb vähegi kätt pingutada. Paistes ega sinine käsi pole.
Kas Te oskate öelda, kas tegu on lihtsalt tavalise traumaga, mis möödub mõne päevaga või peaks pöörduma traumapunkti?
Aitäh juba ette,
M

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui nii lihtsalt käiks diagnoosimine, siis poleks traumapunkti ju vajagi. Minu soovitus on pöörduda traumapunkti - alles läbivaatuse alusel saab luumurru välistada ja kahtlusel rö-pilt teha. Igal juhul vajab trauma rahu - igasuguseid valu põhjustavaid liigutusi peaks vältima.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

käetrauma

Tere. Mul on selline probleem, et mul on juba 5. korda käsi kipsis viimasesel ajal ja koguaeg lihaserebend samas kohas. Äkki on võimalus seda kuidagi ravida, et ei oleks enam sellist asja.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilmselt on lihasrebendi põhjuseks see, et alustate liiga vara uuesti liiga intensiivse treeninguga. Ega traumat olematuks teha pole võimalik ja ka piirangud peale seda on paratamatus.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: