Söömine pärast mandlilõikust 20.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus tegelikult väga lihtne ja loogiline: millal võib hakata pärast mandlilõikust sööma nö päris toitu? St sooja toitu (kartul, liha, pelmeenid jne.) Minul on lõikusest möödas täpselt nädal ning paranemine on olnud vähemalt minu arvates edukas. Neelamisel/haigutades on kurk veel valulik siiski. Aga juba samal päeval peale op-i suutsin normaalselt rääkida nt.

Tänud!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus pole küll päris minu eriala. Olen üldkirurg, mandlilõikused on kõrva-nina-kurguhaiguste arstide pärusmaa. Arvan, et 1 nädal operatsioonist on juba küllaldane aeg, et enamvähem kõiki toite võiks süüa.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Õlaoperatsioonilt mandlioperatsioonile

Järg eelmistele küsimustele. Sain nüüd mandlilõikuseks aja 19. novmebriks. See peaks vast piisav vahe olema 12. novembri õlalõikusega. Samas mainiti mandleid lõikavast haiglast, et verdvedeldavaid vahendeid ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Arvan, et sellest probleemi ei ole. 6 päeva peale mandlilõikust valuvaigistite tarvitamine ei tohiks mandlilõikusele enam halvasti mõjuda.

Loe edasi

Pärast sapikivide operatsiooni

Tere! Mul eemaldati sapipõis 27.01.2011. Tahaks küsida, kui tähtis on süüa 5 korda päevas või 3 korda piisaks? Ja, vastake palun, millal võin elada suguelu ??? Ootan Teie vastust. Aitäh.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

5 korda söömine on Teile ordineeritud selle pärast, et Te ühe korraga liiga palju ei sööks. Arvan, et praegu võiksite juba üle minna oma normaalse elu ja söömisrütmi juurde.
Suguelu suhtes küll ...

Loe edasi

Mädakorgid mandlitel

Tere!

Pöördusin kurgu-nina-kõrva arsti poole murega, et mandlitel on mädakorgid. Enne lasi perearst vereproovi teha. Kui eriarsti juurde jõudsin, siis ütles ta, et verepilt on väga korralik, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mandlid on inimesel siiski vajalikud organid, mis lokaliseerivad põletiku kurguja takistavad selle levikut ülejäänud organismi. Kui aga mandlid ise juba muutuvad kroonilise põletiku koldeks, siis on põhjust ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi