päraku uuris 14.03.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Paluksin infot pärasoole fisteli (fistuli?) raviks teostatava operatsiooni kulgemise, võimalike tüsistuste, taastumisaja ja muu asjassepuutuva kohta? Op seisab ees, hirm on suur, arstil pole aega asju selgitada. Netist loetu põhjal saan aru, et op ei pruugi alati õnnestuda, fistel võib taastekkida, samuti on roojapidamatuse tekke oht. Kui nii, siis kas ongi mõtet opile minna - taluda taastumisaja jubedaid valusid ning saada kasu asemel hoopis kahju? Kui paljud patsiendid tervenevad ja milline protsent praktiliselt ebaõnnestub? Millised on ohud tervisele kui jätta fistel opereerimata ja elada edasi - taludes ebameeldivusi pideva vähese lekke ning aeg-ajalt ägeneva põletiku näol?
Ette tänades
keskealine naine

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan siiski, et operatsioonile tasub minna, sest muud moodi sellest haigusest kahjuks vabaneda pole võimalik. "Jubedate valude" vastu on võimalik tarvitada valuvaigisteid ja usun et siis on need talutavad. Tüsistused on kahjuks tõesti võimalikud, kuid nende esinemissagedus ei ole suur. Mida suurem on arsti kogemus, seda enam on lootust terveks saada. Eestis selliseid operatsioone tehakse kõige rohkem Lääne Tallinna Keskhaiglas (endine Meremeeste haigla).
Ei usu, et ka fistliga elu mingi meelakkumine on.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Päraku piirkonnas haavandid

Tere. Juba pikenat aega on päraku ümbruses haavandid ringja kujuga. Lisaks see ka aegajalt sügeleb. Kas aitaks mingi salviga ravimine?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei soovitaks iseravimist, kuna suhteliselt tagasihoidlike vaevuste taga võib olla tõsine haigus. Peaks ikkagi näitama arstile, alustada võiks perearstist.

Loe edasi

Valge vistriku moodi kõva punn päraku juures

Mure ongi päraku juures asuva valge vistriku moodi punniga, selline pisike ja kõvem kui katsuda. Suuruselt kuskil pooliku riisitera suurune. Ei valuta ega sügele, ega tee muud moodi häda. Mis see vôiks ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite perearstile näitama.

Loe edasi

Päraku augu juures punn.

Niisiis... mul on päraku augu juurde tekkinud punn.. beeši/valget värvi,katsudes natuke valus ning tunduks,nagu seespool punni oleks mingi pallimoodi asi.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla nii hemorroidi aga ka tavalise põletikuga. Vahetegemniseks peaksin ise nägema.

Loe edasi

paistetus, punn, tükk

päraku ja munandite vahele aga rohkem nagu ikka päraku poole peale on tulnud selline piastetus, punn , tükk mis on katsudes väga väga valus.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võib olla põletikus hemorroidi aga ka põletikulise naha tsüstkasvajaga. Ilma nägemata on raske midagi täpsemalt öelda. Soovitan näidata perearstile.

Loe edasi

Päraku song?

Siuke lugu, et pärast wc käimist tekis päraku augu juurde mingi kahtlane valuline punn justkui oleks sogas või võib tegu olla millegi muuga?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tõenäoliselt on tegu hemorroidide tromboosiga. Ebamugav, aga mitte ohtlik.

Loe edasi

Valu ja verevalum päraku ümber

Mida teha - mul on kõht lahti, punnitasin ja lõi pärakusse jubeda valu sisse ja jooksis verd. Nüüd on pärak hästi valus ja päraku ümber verevalum.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu ilmselt tegu limaskesta rebendi ja hemoroidaalverejooksuga. Ohtlik see ei ole, kuid kindlasti väga häiriv. Soovitan minna perearstile.

Loe edasi

Päraku augu juures moodustis

Päraku augu juurde on tekkinud moodustis. Oleks nagu suur "punn". Puudutades valus. Millega võib olla tegu?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõige tõenöosem, et tegu on põletikulise hemorroidisõlmega. Soovitan kirurgile näidata - verehüübe väljalaskmisega saab teinekord probleemile kiiresti leevendust.

Loe edasi

Pärakuvähk?

Olen 36 aastane mees. Paar päeva tagasi avastasin päraku juurest punni. Nüüd ei tea, mida edasi teha?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite pöörduma perearsti poole.

Loe edasi

Haavandid päraku piirkonnas???

Tere. Mul sellinne mure. Kui ma käin WC oma häda tegemas siis peale toimingut tunnen päraku ümber kipitust ja pisut veritseb. Olen vaadanud peeglist ja märkasin seal haavandeid. Muidu enesetunne on ok. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui Te näete peegliga ise haavandeid, siis on need päraku ümbruse naha haavandid. Põhjuseks võib olla näiteks haudumus või kratsimine. Võimalikud on ka muud põhjused, kuid ilma nägemata ei oska täpsemalt ...

Loe edasi

päraku uuris?

Tere!
Portaalist inimene.ee leidsin oma probleemi kirjelduse ja selle järgi olen läbi põdenud päraku abstsessi(see on ise avanenud) ja praegu on mul siis olemas selle tagajärg ehk päraku-uuris. Üldine ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Arvan, et olete praegu juba teinud praktiliselt kõik, mis teha annab. Lisaks soovitaksin ka istevanne kaaliumpermanganaadi õrna lahuga. Idee on nende kõikide vahenditega püüda hoida, et fistul ei sulguks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: