Puusaliigese protees 02.06.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minul vahetati kolm aastat tagasi puusaliiges. Nüüd aga hakkas mul see koht jälle valutama just nagu enne oppi. Ei lase istuda, ei lase õhtul magama jääda, valu vaevab, kuigi tohter kes mind opereeris (dr. Kask)ütles, et 20 aastat on garantii. Mis see siis nüüd on? Kuna teda enam Eestis ei ole ei saa ka tema poole pöörduda. Vabandan aga teist kohta küsimuse esitamiseks ka ei leidnud. Tore oleks saada vastus. Tervitades Viiviann.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Dr. Kase "garantii" oli kindlasti ülepakutud. Ka parimad proteseerimise tulemused on max. 10-15 aastat, siis tuleb harilikult protees asendada. Kõigil aga ei lähe nii hästi, mistõttu kahjuks garantiid kui sellist meditsiinis ei ole võimalik anda. Soovitaksin Teil pöörduda ortopeedi poole, kes tegeleb proteseerimisega. Magdaleena Haiglas võetakse Teid kindlasti vastu, kuna dr. Kase kolleegid jätkavad seal tegevust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Puusaliigese vahetus

Kui palju peaks patsient tasuma puusaliigese operatsiooni eest, kui ta ei soovi oodata kaks aastat ja maksaks operatsiooni eest ise?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Oleneb sellest, millist puuusaproteesi konkreetselt kasutatakse. Orienteeruv maksumus võiks olla kuskil 25000 EEK-i, millest üle maksumus minna ei tohiks. Haigekassa hinnakirjas on see tegevus koos proteesi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: