Küsimus jalahaava kohta 27.10.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Meil selline mure. Minu 77. aastasel vanaemal jalal haav juba kaks kuud, mis ei parane. Pidevalt käib arsti juures, on soovitatud kõikvõimalikke salve, kreeme, geeli, õli: näiteks Višnevski salvi, astelpajuõli, Normlgeeli, Streptotsiidsalvi, mida küll tänapäeval enam ei ole, aga tal oli veel kodus vanast ajast, mis küll vist aegunud. Loputanud on ta seda haava kaaliumpermanganaadi lahusega ja vesinikuga, alguses vaatasime, et on mädane haav, aga immitseb mingit koevedelikku ja haava ümbrus punetab. Jalg haava piirkonnast kõvasti valutab. Glükoositase veres korras. Tal on juba 25. aastaselt diagnoositud hüpertooniatõbi RR pidevalt umbes 210/130 mmHg. Haavade paranemisega enne probleeme olnud ei ole.
Perearst saatis ta nüüd veresoontekirurgi juurde, aja ta sai alles kahe kuu pärast. Veresoonte kirurgi juurde sellepärast, et haav veresoone peal ja arst arvas, et haav ei parane kuna tegu halva verevarustusega, jalad tsüanootilised, külmad.
Aga kas see on ikka veresoonte kirurgi rida, me ei ela Tallinnas ja tal Tallinnasse tulek bussiga 40 kilomeetri kauguselt pole kerge. Tahtsingi seda küsida, et kas ta peaks minema ikka veresoontekirurgi juurde või üldkirurgi vastuvõtule. Või millega võiks üldse tegu olla?
Tänan Teid juba ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma haiget nägemata pole kindlasti võimalik diagnoosida. Jalahaavandid on kahte tüüpi: venoossed haavandid ja isheemilised haavandid. Ühel juhul on tegu veenipaisuga jalas, teisel juhul verevarustuse puudulikkusega. Verevarustuse puudulikkuse s.o. isheemiliste haavandite korral saab soodsal juhul aidata veresoontekirurg, venoossete haavandite ravi on üldkirurgi rida. Üldkirurgile näitamisest oleks niipalju kindlasti abi, et saaks selgeks, millega on tegu, venoosse haavandi korral saaks läbi viia ka ravi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Taaskord kõrva liigliha kohta küsimus

Aga äkki oskate soovitada, mida mul oleks kõige parem teha või kus ?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite näitama end kirurgile. Teile kõige lihtsam oleks teha seda oma kodulinnas.

Loe edasi

Rangluu murd

Tere
Mul on selline küsimus. Et mul oli rangluu murd ja seoti traumapunktis ilusti kinni. Aga nüüd on sidemed veninud ja ebamugavad. Ja kaenlaalune padi seoses sügamisega on nihkunud. Et küsimus ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Soovitaksin pöörduda uueks sidumiseks samasse kohta, kus side tehti.

Loe edasi

küsimus kasvajaliku moodustise kohta

Tere,
oleks küsimus päraku juures oleva umbes mandli suuruse nn kasvaja kohta. Mis asi see võiks olla, kas teie juurde on võimalik registreerida konsultatsiooni ka ilma perearsti saatekirjata?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kirjelduse järgi võib see olla kasvaja aga ilmselt ka tromboseerunud hemorroid. Ilma saatekirjata võib tulla küll, kuid see tähendab Teile umbes 250 kroonist väljaminekut - peate lisaks visiiditasule maksma ...

Loe edasi

pimesool

Tere dr.Tepp Minul on selline küsimus kas pimesoolt on vöimalik ka ultraheliga kontrollida Tänan .Aigi

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ultraheliga võib kontrollida kõiki organeid, kuid informatsiooni väärtus, mis me ühe või teise organi kohta saame, on erinev. Ussripiku kohta ultraheliga väga palju informatsiooni kahjuks ei saa. Ägeda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: