kinnised õlad 30.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, ma olen 16. aastane neiu ja mul on olnud juba mitmeid aastaid probleeme õlgadega. Mu õlad on nimelt väga kinnised ja ragisevad kohutavalt, kui neid liigutada( nt. õlaringe teha) ja kui neid palju liigutada, siis hakkab valus. Silla tegemine on mul kah täiesti võimatu. Ükski arst ei oska mulle midagi soovitada. Mõned on öelnud, et võimeldes lähevad lahti, kuid harjutusi pole ette näidanud. Keegi soovitas mul rippuda, kuid ka siis hakkab mul valus ja õlgadesse tekib pinge. Olen kuulnud ka kondiväänajatest, kuid ei tea, kust neid leida. Kas kondiväänajatest võiks kasu olla? Kas te oskate mulle kedagi neist soovitada või öelda, kust neid leida? Mida Teie ise soovitaksite?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei pea end teistest arstidest selles suhtes targemaks. Kuna olen ise ka sporti teinud, siis arvan, et abi peaks saama treeningust. Kondiväänamisse ma niisugusel juhul ei usu. Kui meedikutest kellegagi nõu pidada, siis võiksid need olla taastusravi arstid, kirurgid kohe kindlasti mitte. Meie haiglas s.o. Regionaalhaiglas võiksite pöörduda dr. M.Mehiku poole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Sissekasvanud varbaküüs

Tere, Minul selline mure et mul kasvab varbaküüs sisse. Mitte ainult ükskord aastas, vaid väga väga tihti ja see on juba kestnud ligi 10 aastat. Just üleeile käisin jälle lõikamas ja nii iga kolme kuu ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Selleks, et kirjeldatud probleemist vabaneda, tuleks pöörduda kirurgi poole. Vajalik oleks teha küünevalli ja maatriksi resektsioon, etküüs jääks kitsamaks ja ei kasvaks enam rohkem sisse.

Loe edasi

ortopeediline küsimus.

Tere!
kuna ei leidnud teemat ,ortopeedia,kirjutan siia.
avastasin labajalalt kühmu,mis tuikab kui jalas on kinnised jalatsid ja katsudes ka valutab. kas on mingi ravi selle kühmu eemaldiamiseks? ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie kirjeldusest ei selgu, kus nimelt Teil kühm paikneb - tegu võib olla erinevate haigustega. Igal juhul soovitaksin pöörduda ortopeedi vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi