arteri lõikus 05.07.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 67 aastane töötav naine.Peale mitmekordset ja tulemuseta reumatoloogide poole pöördumist läksin vasoloogile, et selgitada oma käimisraskusi. Nii selgus teisel katsel soonekirurgiga, et mul on arteri sklerootilised muutused , mis tekitavad nn vahelduva lonkamise. Seda pidi ravima vaid operatsioon, milleks ka end kirja panin ning selle toimumise aeg sõltuvat Haigekassa heldusest.Küsimus:
kuigi minu tohter väidab, et see häda ei süvene lähiajal, siis minu kogemus seda ei kinnita.Suudan vähem käia ja pean jätkuvalt tihemini seisma, istuma jne., seega mingit käimistreeningut harrastada on võimatu. Kas peaksin ise 30 tuhandese lõikuse kinni maksma (mis loomulikult on ebaõiglane,sest tööandjad maksavad iga kuu minu eest haigekassale vähemalt 2000 krooni ja seda viimasel 12 aastal kindlasti, ka ei ole ma paarkümmend aastat vajanud haiguslehte, sõltuvalt küll mitte hiilgavast tervisest, vaid töö iseloomust). Kui asi aga halveneb, siis tuleb vist seda teha?
Mis on halvenemine? Mida peaks ,, kiirabistama", mis ootamisprotsessi teadaolevalt lühendada võib?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Saan aru Teie nördimusest, et Te ei pääse kohe operatsioonile. Ei tea küll, kus veresoontekirurgi juures Te end järrjekorda panite, kuid ei usu, et järrjekord oleks nii pikk, et Te oma tervise tõttu ei jõua seda ära oodata. Soovitaksin küsida teisest raviasutusest, kui kiiresti seal löögile saab - mõnel raviasutusel võib olla lihtsalt haigekassaga lepingu maht otsas ja selle tõttu nad on huvitatud, et Te ise maksaksite.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

keelkida

kas on võimalik teha keelekida lõikus 82 aastasel vanadaamil, et veidigi nautida kvaliteetelu?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindalsti saab seda operatsiooni teha, kui see on vajalik. Peaksite pöörduma näo ja lõualuu kirurgi vastuvõtule - sellised on vaid Tallinnas ja Tartus.

Loe edasi

Üldnarkoos

Paar päeva tagasi tehti väike lõikus üldnarkoosis. Olen tundnud peale operatsiooni kerget tuikavat valu õlgades ja rindkeres. Kas see on loomulik ja kui kaua see kestab?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Midagi väga erilist selles ei ole. Nädalaga peaks mööduma.

Loe edasi

mestruatsioon opi ajal

mulle tehakse kanna all lõikus üldnarkoosi all...(tex), samal ajal aga peaks mul menstruatsioon algama. kas see segab operatsiooni?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult nii palju, kui see Teile endale põhjustab ebamugavust.

Loe edasi

lõikus

Palun informatsiooni,kes teeb meestele nn. ümberlõikamist idamaade mõistes

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kaasajal tehakse selliseid operatsioone haiglas kirurgide poolt - kas lastekirurgid või uroloogid. Kõik statsionaarsed raviasutused peaksid sellise asjaga hakkama saama.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi