kastreerimine 25.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 33 aastane ja mul on üks poeg. Olen aastaid oma aktiivse seksuaalse käitumisega tekitanud endale ja teistele palju probleeme. Kuna ma rohkem lapsi ei soovi siis olen otsustanud lasta ennast ära kastreerida. Millist möju avaldab see mu tervisele ja kas on vöimalik saada rohkem infot selle kohta?
Andres

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei oska küll arvata, mida Te peate silmas aktiivse seksuaalse käitumise all, kuid arvan, et kastreerimine pole küll õige asi selle parandamiseks. Kastreerimise all mõeldakse munandite eemaldamist. Munanditel pole speramtosoidide tootmine ainuke funktsioon, ka meessuguhormoonid pärinevad sealt. Meessuguhormoonid võtavad osa ainevahetuse regulatsioonist, ühtlasi mõjutavad ka käitumist. Nende puudumisel meesterahvas muutub naiselikuks, karvakasv väheneb jne. Kui tahate olla kindel, et vahekordadest ei sünniks rohkem lapsi, oleks võimalik teostada steriliseerimine - munanditest spermatosoide kusitisse juhtivad torud suletakse operatsiooni teel.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

kirurgiline kastreerimine

Tere

Palju maksab munandite eemaldamine ja kas selle jaoks on mingeid lisapõhjuseid vaja peale enda soovi see asi vabatahtlikult ära teha? Kust kohast saaks täpsemat infot küsida selle kohta?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kirugiline kastreerimine on protseduur, mida tehakse kas munandite kasvaja või eesnäärme kasvaja raviks. Esimesel juhul eemaldatakse kasvajakolle koos organiga, teisel juhul taotletakse sellega meessuguhormoonide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: