Üld uuringud 02.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 20 aastane neiu ja sooviksin enda tervisliku seisukorda põhjalikumalt uurida. Kus on see võimalik ilma perearsti saatekirjata, kuna perearst on saatekirjadega suht kitsi. Mul on esinenud neli aastat juba salapärased kõhuvalud ja äkki aitab üldine uuring vastust leida. Palun vastake minu irjale kus oleks se võimalik teostada, olen nõus isegi suure varanduse oma tervise eest maksma.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhimõtteliselt on see võimalik. Igal juhul peab uuringud ordineerima arst, kuna igal uuringul on oma näidustused, vastunäidustused ja osadel uuringutel ka riskid. Sellepärast ei ole kuidagi õigustatud nimekirja järgi järjest uuringute tegemine. Võite pöörduda Teile meelepärasesse raviasutusse ja sellise sooviga välja tulla. Kõige paremini võiks Teile sobida Tallinna Diagnostikakeskus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Valu pärasooles

Olen mures, kuna juba kolmandat nädalat on pärasooles kibe valu ja eriti valus on raskemat häda tehes. Millise arsti juurde ma peaksin pöörduma, kes konkreetselt sellega tegeleb?
Ette tänades.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pöörduma peaksite kõigepealt perearstile, kes siis läbivaatuse järel suunab Teid vajadusel (üld)kirurgile. Otse kirurgile pöördudes tuleb Teil nii visiidi kui ravi eest endal tasuda

Loe edasi

lõhkevad veresooned

Triin, 61 : tänan teid vastuse eest. Küsin veelkord, kelle poole peaks pöörduma, kui on tegemist veresoonte seina nõrkusega või hüübimishäiretega? Missuguse arsti valda kuuluvad veresoonte probleemid? ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Alustama peaksite siiski perearstist. Probleem kuulub (üld)teraapia alla.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi