veresoonte düstoonia 04.03.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sooviksin teada,mida see haigus endast kujutab! Mul käed jalad pidevalt jääkülmad ja esineb ka pearinglust! Samuti lihaste värinad piinavad mind! On uuritud südant,esineb rauapuudus veres,aga muud põhjust ei ole leitud!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Rauapuudusest veres võivadki Teie poolt loetletud vaevused olla. Raua puudusest võib tekkida aneemia (väheveresus), mis põhjustabki neid vaevusi. Miks Teil aga rauapuudus esineb, vajaks uurimist. Kas on viga Teie toitumises või toidu omastamises?

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Krambid säärtes, valu

Tere!
Pöördun oma jalgade tõttu. Liikudes pole probleemi, aga kui teha nn. kepikõndi või lihtsalt kiiremini käia, siis tõmbavad sääred nii eest kui tagant krampi ja ei saa liikuda- meeletu valu.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Veresoonte ummistus on üks võiamlikest variantidest. Selle kindlakstegemiseks peaksite pöörduma perearstile, kes siis vajadusel suunab Teid veresoonte kirurgi vastuvõtule. Ohustab see eelkõige inimesi, ...

Loe edasi

Lõhkevad veresooned

Tere,
mul on selline küsimus, et olen 20aastane naine. Mul lõhkevad kogu aeg veresooned, eriti põlveõndlas ja vahel ka kätel. Kas muretsemiseks on põhjust või on veresoonte lõhkemine loomulik?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlasti ei ole veresoonte lõhkemine normalne. Põhjus võib olla nii veresoonte seina nõrkuses aga ka hüübimishäires. Peaks põhjuse selgitama.

Loe edasi

lõhkevad veresooned

Triin, 61 : tänan teid vastuse eest. Küsin veelkord, kelle poole peaks pöörduma, kui on tegemist veresoonte seina nõrkusega või hüübimishäiretega? Missuguse arsti valda kuuluvad veresoonte probleemid? ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Alustama peaksite siiski perearstist. Probleem kuulub (üld)teraapia alla.

Loe edasi

veresoonte operatsioon

Tere käisin 16 ndal märtsil k.a veresoonte operatsioonil.Esialgu ei soovitatud päikest võtta.Tuli soodne pakkumine,et sõita egiptusesse mai algil,kus on kuuma 35 ja enam kraadi.Kas on mõtet ja mis oleks ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mina läheksin küll ja ei näe ka põhjust, miks 1,5 kuud peale operatsiooni seda üldse keelata. Iseasi, kas päevitamine üldse kasulik on.

Loe edasi

veresoonte kasvaja

Minu pojal 8a on sünnist saati munandi peal veresoonte rägastik . Kui ta imik oli vaatas laste arst aga ei öelnud midagi Ise olen seda jälgind ja otsutasin nüüd laste arstilt küsida ,ta ütles et see on ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Uroloog ongi kirurg, kes tegeleb selliste küsimustega.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: