Natuke vähist 03.03.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere doktor Tepp.
Olen üks augustis opereeritu. Epikriisis kirjas: Ristkäärsooles stenoseeruv tuumor ja mao infiltreeruv vähk. Histoloogiliselt anaplastiline karrsinoom G3. Ega sealt kõhust midagi välja võtta polnudki, tehtud gastrojejunostomia lühikesel lingul retrokooliliselt mao tagaseinale ja ileotransversostomia.
Onkoloogias saanud senini keemiaravi. Üldseisund pole just mitte kõige hullem.
Nüüd on mul üks küsimus: nimelt kõhu alumine parem veerand on hakanud paisuma, kuidagi ühtlaselt ümar, selili olles pole nagu nähagi, valu just pole aga oleks nagu kibe tunne ja seda just seistes ja käies. Umbes kuu tagasi tehtud sonograafia - ei miskit erilist. Onkoloog hiljuti palpeeris kõhtu, ei leidnud nagu midagi, valus ka polnud.
Kas see on soolestiku vähi puhul tavaline, mingi kasvajakoe vohamine? Kas peaksin probleemile üldse tähelepanu pöörama?
Tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kasvaja korral võib kõhukoopasse koguneda vedelikku (astsiit) ja see võib anda kõhu suurenemist. Smas ei saa välistada ka kasvaja vohamist. Kui suuri valusid ei ole, siis tuleb sellega leppida. Kui aga tekivad valud, peaks sellest onkoloogile rääkima. Muud peale keemiaravi Teie puhul ilmselt arvesse ei tule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

mis laadi valu?

Tere dr.Tepp!
Tahaksin küsida võimaliku seose kohta, mis puudutab valu seljas ja soole (mao)vähki. Minu isal opereeriti 4 a tagasi maovähki (magu välja), hiljem oli veel paar sooleoperatsiooni ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult Teie kirja alusel ma valude põhjust küll öelda ei oska. Mõeldav on, et maokasvaja siirded on ka lülisambas ja läbi selle tekivadki valud. Samal ajal on ka inimesel, kel on magu opereeritud, võimalik ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: