kuhu pöörduda? 27.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen paar aastat regul. kasutanud lahtisteid soolte tühjendamisekt.Ilmselt olen ise erinevate "dieedinippidega" normaalse sooletöö rikkunud.lahtistite annused on tänaseks mitmekordistunud.Nüüd on selline tunne, et sool on alla vajunud v lõtvunud vms, kogu aeg on kõhus raske tunne, kõht punnis.Selline kinnise kõhu tunne.Vahest on päraku all servas tunda liigset nahka.Kui käisin u aasta tagasi eriarstil,arvas ta mul olevat soole ling(kui õigesti mäletan),mis ilmselt enne sünnitamist sekkumist ei vaja... Aga härib mind see olukord väga.Kuidas toimida?kuidas lahtistisõltuvusest vabaneda?Kas Tln võib arstile tulla ka väljaspoolt?palju see siis maksab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pöörduma peaksite siiski perearsti poole. Ainult äärmisel juhul (väga harva) tegeleb selliste probleemidega kirurg - kui kõik teised võimalused on ammendunud. Põhilised soovitused on: jääkiderikas toit ja rohke liikumine. Tallinna arsti juurde saab tulla perearsti suunamisega, kui ilma tulete, peate maksma ise ka konsultatsiooni eest kokku ca 160 EEK-i.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

veri

tere.viimastel päevadel olen täheldanud väljaheidet tehes ka heledat verd.kas asi tõsine ja kuhu peaks pöörduma oma murega.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõigepealt peaks pöörduma perearsti poole, kes siis vajadusel suunab kirurgile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: