Probleem 23.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus järgmine-Pea valutab kergelt meelekohast ja vahetevahel on selline tunne peas nagu putukad jookseksid, on läinud silme ees mustaks ,kas võib tegu olla pea verevarustuse häiretega,olen 50 aastates ja ka suitsetanud pool elu, on diagnoositud ka südame isheemiatõbi,mis on verevarustuse häirete tunnused ja kuidas seda tehakse kindlaks,mis protseduuriga,kas mingeid ravimeid võiks omapäi võtta,näiteks aspiriini,kas seda protsessi on võimalik peatada,Valutavad ka jalad st.kui istumast püsti tõusen siis ei saa kohe edasi ja kubeme juurest jalad valutavad,töö on seotud 8 tunnise istumisega.Oleksin väga tänulik kui saaksin selgust.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen kirurg ja selline patoloogia pole päris minu eriala. Verevarustuse häired rohke pikaajalise suitsetamise korral on loogiline. Diagnoosimiseks kasutatakse angiograafiat s.o. veresoonte röntgenit kontrastainega. Peale istumist kubeme-jalgade probleem võib olla sellega seotud, kuid võib olla ka eraldi haigus.
Aspirin väikestes kogustes sobib sellisel puhul küll, peab ainult kindel olema, et magu on terve ja kannatab sellist ravi. Kõige tähtsam ja täiesti ohutu on aga suitsetamisest loobumine. Ka füüsilise koormuse mõõdukas ja järk-järguline tõstmine tuleks asjale kasuks.
Minu jutuga ei tohiks Te rahulduda. Peaksite siiski näitama end ka perearstile, kes siis korraldab vastavad uuringud ja vajadusel konsultatsioonid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Põlve valu istudes

Mul hakkavad istudes põlved valutama, koguaeg pean jalgu sirutama. Probleem on tekkinud nüüd viimaste kuudega ning varem pole sellist probleemi põlvedega olnud. Millest võib olla tingitud selline probleem?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mina mõtleksin reumaatilise haiguse peale.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: