op. 17.01.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere! seisab ees op.-väljalangenud hemorroidi ja fissuuri eemaldamine. tahaks teada,kui hea -halb on prognoos antud op.ide puhul ja kui kaua kulub aega täieliku paranemiseni? perearst igatahes hirmutas täiesti ära,et tegu on väga paha asjaga ja paranemisperiood saab olema raske? kas täielik paranemine on uldse vöimalik??? l

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Prognoos on minu hinnangul hea - kui operatsioon tehakse oskaja kirurgi poolt ja kulgeb ilma tüsistusteta. Täielik paranemine võtab umbes 1 kuu. See ei tähenda, et Te see aeg olete haige. Esimesed tualetidskäimised võivad olla valulikud, edaspidi see pikkamööda kaob, aeg ajalt võib tulla ka verd. 1 kuu pärast peaks olema kõik OK.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

nabasong

Tere,

Tahaks küsida, meditsiiniliselt näidustatud keha kontuurimine (kõhu eesseina plastika), mis juhul see tehakse?
Mul on 2 keisrilõike op. tehtud (2007a. ja 2014a.)
2015a. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma Teid nägemata on mul raske ammendavat vastust anda. Plastika operatsioone tehakse ka nn.riigihaiglates.

Loe edasi

Sapikivi op

Tere! Tulemas on sapikivi op. Aga arvutasin, et täpselt sel päeval on menstruatsioon. Kas see segab kuidagi opi? Või tuleks päevad edasi lükata?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Erilist vastunäidustust meditsiinilise külje poolt ei ole. Teil endal on ainult mõnevõrra ebamugavam.

Loe edasi

Pimesoole op

Tere, mind huvitab pimesoole op. Kas seda tehakse ka ilma pimesoole põletikuta, et vältida pimesoole põletiku teket? Ning kas see maksab?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Reeglina ilma põletikuta "pimesoole" operatsioone ei teha. Apenditsiidi kahtlusel vahel siiski ussripik eemaldatakse, kui ei saa välistada seal põletiku esinemist.

Loe edasi

Pimesoole op ja ujumine

3-lm nädalat tagasi oli pimesoole operatsioon. Kas võib minna juba ujuma?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlasti võite, isegi soovitav.

Loe edasi

Varikoosi op-i järgselt.

Tere dr. Tepp.
Ligi kuu aega tagasi teostatud varikoosi op. Kas op-i järgselt on normaalne, et püsti olles ja liikudes on vererõhk 110/90 ja pulss 105 korda min. Istuda suurt ei jõua, sest siis vererõhk ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlasti ei ole see normaalne. Peaksite pöörduma Teid opereerinud arsti poole, et põhjust selgitada. Kuu ajaga oleksid pidanud ajutised operatsiooniga seotud kõrvalekalded juba taastuma.

Loe edasi

Songa opi järel muhk

mul opereeriti songa umbes 6 kuud tagasi. aeg-ajalt on tunda valu selles kohas siia maani, kuid muidu on tunne palju parem kui enne op-i. sest enne op-i valutas song ikka kogu aeg. probleemiks on ka see, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui see muhk Teid ikkagi segab, peaks laskma tõesti üle vaadata.

Loe edasi

tere

minu kaheksa aastasel pojal on ees kubemesonga op . küsimus selline et kui kaua op kestab ja kui kaua haiglas peab olema.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Operatsioon kestab olenevalt operatsioonimeetodist ja tegijast kuni 1 tund, haiglas peaks olema vast 1 päev, päris kindlaid reegleid selle kohta ei ole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi