sünnimärgid 21.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mure selline, et palju maksab sünnimärkide eemaldamine, on se ohutu???
mul on üks suurem sünnimärk ja teine lihtsalt väga ebamugavakoha peal, mida sooviks eemaldada. Nimelt kaenala all, mis on mitu korda raseerides katki läinud kuna on nahapinnast kõrgem, olen lugenud et see võib aga jälle väga ohtlik olla??? kuhu peaksin pöörduma???
Neiu 20 tallinnast.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teil on haigekassa kindlustus, siis visiiiditasu on Teie ainuke väljaminek selle operatsiooni puhul. Kui Teil aga haigekassaga vahekord puudub, siis peate arvestama kuskil 500-1000 EEK-ise väljaminekuga (2 visiiti, visiidimaks protseduur ise, histoloogiline uuring - viimase maksumus võib kõikuda). Võite pöörduda iga kirurgi poole, ka minu poole. Kui asi läheb haigekassa tasumisele, siis peab olema perearsti saatekiri. Sellise asja eemaldamine oskaja kirurgi puhul on ohutu, ohtlik selle asja juures on võimalus, et asi on pahaloomuline - pahaloomuliseks ei lähe ta aga mitte operatsiooni tõttu.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

sünnimärgid

kas võib sünnimärki eemaldada

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Võib aga igal juhul pole vajalik. Mõttekas on sel juhul, kui näiteks jääb värvli alla ja saab pidevalt traumatiseeritud. Arvestada tuleb ka, et järele jääb arm.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: