Kuhu pööruda 12.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuude pikkiselt on olnud parema käega probleeme.

Algas kõik valudest (võrreldav luu murudmisega)... Kuna nüüd on aga diagnoositud krooniline valu, ei ole käele enam suurt rõhku pööranud.

Käes on (kuni õlani), tiriv tunne ning liigestes on valu, mille magnituud hakkab jõudma piirini, kus enam elada ei soovi. Viimasel ajal hakkab aga lisaks valule tunduma, et käe liikumisulatus aina vähenem. Kahte näppu ei suuda enam enam painutada, kui vaid ühest liigesest (nukist).

Neuroloog ühtegi viga leidnud ei ole, perearst kehitab õlgu, psühiaatri välja kirjutatud krambi vastsed ravimid ei ole muutusi toonud. Reumatoogilised analüüsid 100% kõik korras.

Ei oska enam kuhugi pöörduda. Lisaks valule, mis paneb pähe enesetapumõtted, kardan aina rohkem varsti kätt kaotada - lihtsalt ei oska enam seda kasutada.

Kas varsti on vaja kirurgiline sekkumine? Millise arsti juurde pean edasi minema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna olete juba paljude arstide juures käinud ja pole abi saanud, siis kahtlen kas ka kaminu käest. Pole Teid ju näinud ja kirja teel diagnoosida pole võimalik. Jutu järgi peaks probleem olemea kas neuroloogiline või ortopeediline, ei saa välistada ka psühiaatrilist haigus. Meelt ei tasu siiski heita. Kui minu arvamust soovite kuulda, peate minu vastuvõtule tulema.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

halvasti paranev haav

Minu 16 a pojal paranevad haavad pikka aega. Treeningul kukkus põlve katki ja see ei paranenud ära. Läks mäda täis. Panin peale Višnevskit ja aaloed ja lõpuks sai lahti. Kuid sinna lähedale tuli uus mädane ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Varvaste probleem tundub olevat sissekasvanud küüntest., mis on kaunis sageli ettetulev häda. Tihti tekib peale varba traumasid. Kuipalju on varvaste probleem seotud eelneva põlvetrauma ja mädanikega on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi