nukid jalgadel 20.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on jalgadel nukid,mida esineb paljudel inimestel.Suured varbad on seetõttu viltu vajunud ja vahete-vahel valutavad.Olen kuulnud,et neid opereeritakse,aga hiljem peab olema 2 kuud kipsis ja alati ei pidavat see ka hästi õnnestuma.Probleem on ka veel selles,et need nn. nukid on tõsiseks nuhtluseks jalanõude ostmisel.Mida soovitate?Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tableti ega pealtmäärimisega need jala deformatsioonid kindlasti ei kao. Ainukeseks raviks ongi lõikus. Alternatiiviks on kanda suuremaid jalanõusid ja tallatugesid, mitte opereerida ja kannatada. Minu teda praeguste operatsioonimeetodite juures kahte kuud kipsis olema küll ei pea. Soovitan pöörduda ortopeedi poole ja koos temaga plaani pidada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Lipoomid

Kas lipoomidega võib päevitada ja solaariumis käija? Lipoomid on jalgadel.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Lipoomid ei ole nimetatud tegevusteks vastunäidustuseks, kuid ka täiesti tervel inimesel mina solaariumis käija ei soovita ja ka päevitamisega tuleb piiri pidada.

Loe edasi

Jalgadele kasvavad nukid

Olen 35-aastane naine. Imbes neli kuud tagasi hakkasin tundma, et vasaku jala päka alla kasvab midagi. Nüüd on juba kõndides sellene krõmpsuv heli kuulda. Nagu mingi munake oleks pära all.
Ja nüüd ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlasti peaksite pöörduma selliste vaevustega ortopeedi vastuvõtule. Kuhu pöörduda oleneb sellest, kus Te elate. Tartu Ülikooli Kliinikum sobiks, kui elate Lõuna Eestis, Põhja Eestis saab Tallinnas ...

Loe edasi

Veenilaiendid jalgadel.

Veenilaiendid jalgadel, paremal suured sooned väljas ja vasakul vähem. Peale teise lapse sündi tekkisid ja nüüd peale kolmandat on veelgi laienenud. Kuhu ja kelle poole pean pöörduma? Kas lõikus või ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pöörduma peaksite perearsti saatekirjaga kirurgi vastuvõtule, kes siis määrab ravi. Laserravi ja operatsioon ei ole alternatiivid.

Loe edasi

Hemorroid ja SPA protseduurid!

Tere!Küsimus siis selline, et SPA-des tehtavate surveduššide vastunäidustuseks loetakse veenilaiendeid.Aga kas siis ka hemorroide?Või siiski ikkagi jalagadel olevaid veenilaiendeid?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Hemorroidid ei ole survedusside võtmisel vastunäidustuseks, külla aga väga väljendunud varikoos jalgadel.

Loe edasi

nukid jalgadel

Tere

olen 28 aastane naine ja mind teevad murelikuks nukid jalgadel. Pärast pikka kõndimist või kõrgete kontsade kandmist annavad need tunda ja on valulikud. Ühel jalal eriti. Tean, et neid ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Haigekassa liikmetele on selline operatsioon tasuta. Operatsiooni hind oleneb sellest, millist operatsioonimeetodit kasutatakse.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: