väike lõikus käel 04.03.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere. minu probleem selles, et nädal tagasi oli käerandmel väike opp, aga ma isegi senini ei ole aru saanud, kuidas toda viga nimetati. kirurg oli ääretult napisõnaline ja suhelda ei soovinud, jutule sain ainult õdedega, kes "ei teadnud midagi".
viga oli selles, et raskuste tõstmise järel oli midagi randmel juhtunud ja sinna hakkas vedelik kogunema (kuhugi vahele, kas luude või....). poole aastaga kasvas mul randmele üsna suur muhk, mis aeg-ajalt käele valu põhjustas, valutasid sõrmed, käelaba, valu oli selline, noh, kiirgav.
öeldi, et viga saab parandada ainult kirurgiliselt, kohaliku tuimestusega. diagnoos oli umbes nagu "ganglion" või.... ma ei saanud aru.
aga mis see oli? mida üldse sellel operatsioonil tehti? mina ju ei näinud ka, linad olid ette riputatud, nagu, hm...... ometi öeldi, et "väike asi", miks ma siis näha ei võinud?
pärast paistetas käsi ülesse ja valutas väga, aga see möödus. nüüdseks on niidid väljas, aga muret teeb see, et väike muhk oleks nagu ikkagi olemas (ehk turse veel?) ja natuke valutab, käeseljal, just veresoonte-pääl. ja nahatundklikkus on uuesti muutunud, nagu oli siis, kui käsi veel täiesti paistes oli. ometigi vahepeal oli käeselg juba täiesti korras, nüüd aga puudutades valulik.
kas peaksin muretsema või käib see asjaga kaasas? arstiga ühenduse-võtmine tundub mõttetu, ta nagunii ei räägiks minuga, hm.
ma vabandan, et Teid tülitan sellise pisiasja pärast, muidugi..... vanandust!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Loomulikult oleksite oma küsimustega pidanud pöörduma oma arsti poole. Praegu saan mina vaid korraliku vastuse asemel arvata, mis võis olla ja mida tehti.
Ganglion e. kooljaluu on sültjat massi sisaldav tsüst, mis on tihti lähtunud liigesest. Operatsioon seisneb selle tsüsti eemaldamises. Tavaline on, et oepratsiooniväli varjatakse patsiendi eest - esiteks et vältida piisknakkust ja teiseks selle pärast, et kõik ei pruugi avanevat pilti välja kannatada. See, et nahatundlikkus on natuke muutunud käib asja juurde - operatsiooniga paratamatult saavad kahjustada nahanärvi harud. See peaks aja jooksul kuigivõrd taastuma. Ka valu ja turse käib asjaga kaasas, liiatigi vaid nädal peale operatsiooni. Kui kuu ajaga pole oluliselt paremaks läinud, tuleks arstile ikkagi uuesti näidata.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Lipoom paremal käel

Tere!
Minu paremal käel on lipoom küünarnuki juures, oli väike ja on suurenenud vaikselt kogu aeg. Nüüd on asjade tõstmine valulik. Peale selle parema käe peopessa nimetissõrme juurde on tekkinud ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Neid kahte asja ei oks omavahel seostada - ilmselt tegu kahe eraldi protsessiga. Muud ei oska soovitada - kui teeb häda, peaks eemaldama.

Loe edasi

Sissekasvanud varbaküüs

14-aastasel tütrel suure varba küüs sisse kasvanud, varvas põletikuline ja tohutult valus, liigliha vohab.
Kas ja kus on võimalik tulla sellise varbaga just teie vastuvõtule seda kirurgiliselt eemaldama? ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Üldjuhul 14 aastased kuuluvad lastekirurgi töövaldkonda.
Kui tahate minu vastuvõtule tulla peaksite end registreerima telefonil 6171135.

Loe edasi

Üldnarkoos

Paar päeva tagasi tehti väike lõikus üldnarkoosis. Olen tundnud peale operatsiooni kerget tuikavat valu õlgades ja rindkeres. Kas see on loomulik ja kui kaua see kestab?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Midagi väga erilist selles ei ole. Nädalaga peaks mööduma.

Loe edasi

kõvastunud veresoon

Tere
Paar nädalat tagasi paigaldati haiglas olles käeseljale kanüül toitelahuse manustamiseks. Mõne aja pärast see eemaldati, kuna see oli juba eelnevalt lahti tulnud, vajas uuendamist ja sisestuskohale ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegemist on veenikanüülist ja lahuste manustamisest tekkinud veenipõletikuga. Mingit ohtu ei ole. Soovitav kompressitada - kas 20% alkohol või kampriõli. Võib määrida ka lioton 1000 geeliga. Kiiret tihkenemise ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: