rinnakorvi defekt 24.11.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere! olen 17 aastane neiu. mul on sünnist saati olnud rinnakorvi defekt. nimelt on vasak rinnakorv kõrgemal kui teine ja seda on silmaga hästi näha. olen ka käinud kirurgi juures uuringul, kuid pigem on arstidel olnud selline suhtumine, et pigem mitte opereerida. Kas seda on üldse võimalik kuidagi ära opereerida ning, kas tegu oleks väga ohtliku ning keerulise operatsiooniga, kuna süda ja suuremad veresooned on väga lähedal?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhimõtteliselt on kindlasti võimalik opereerida. Operatsiooni ulatus ja ohtlikkus sõltub defoematsiooni ulatusest ja seda hinnata ilma Teid nägemata pole võimalik. Kaasajal on kasutusele võetud uusi säästvaid tehnoloogiaid, mida juurutatakse ka meil. Soovitaksin Teil pöörduda dr.Härma vastuvõtule - Tallinna Kliinilises Lastehaiglas.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

fibroosne kortikaalne defekt

Tere!
Minu pojal(13aastane spordi poiss ) tehti labajalast röntkenpilt mis näitas, et tal on (Tibia distaalse metafüüsi tagumisel kontuuril on näha fibroosne kortikaalne defekt 1.5*0.5cm)
Ma ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Korteksiks nimetatakse luu väliskihti. Selles on Teie pojal on röntgenoloogiliselt tiheduse muutus. Põhjused võivad olla erinevad.
Tegu ortopeedilise probleemiga, milles ei pea ennast spetsialistiks. ...

Loe edasi

Tugev valu paremal pool rinnakorvis

Tere!
Viis päeva tagasi hakkas paremal pool seljas (üla- ja keskel) tugev suruv valu, peale seda tekkis valu kõhtu, samuti paremale poole, algul oli tundlik ka alakõht, hiljem liikus valu ülakõhtu. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Põhjusi saab olla palju - närvivalu, sapipõie haigus, pleuriit. Millega tegu, saab öelda vaid Teid läbi vaadates ja ehk mõned uuringud korraldades. Soovitan pöörduda perearstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: