Defekt lapsel 11.11.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Poeg on kuueaastane ja nüüd avastasin ma, et ta ei saa keelt korralikult suust välja ajada. Püüdsin köha pärast tema kurku vaadata, ütlesin, pane keel suust välja ja ütle aaa. Tema ajas püüdlikult suu lahti, aga keele ots jäi alumise huule taha. Uurisin siis asja, tema keele all see nahariba, mis teistel algab kaugemal, on väga ees, seega takistab keelt suust välja ajamast. Kõnega ja muu arenguga on poisil kõik väga korras, imestan et ükski arst seda defekti varem märganud pole. Kas sellist asja on vaja kirurgiliselt korrigeerida ka, kui see tegelikult elu ei sega?

Lugupidamisega
Ann

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus kuulub näo lõualuu kirurgia valdkonda, kus ennast spetsialistiks ei pea. Ütlen välja vaid oma arvamuse - kui mingeid funktsioonihäireid - kõne, söömine - sellega ei kaasne, leian et pole vaja vahele segada. Igaks juhuks võiksite ikkagi pöörduda näo-ja lõualuu kirurgi konsultatsioonile. Sellised spetsialistid on Eestis olemas Tartu Ülikooli kliinikumis ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

fibroosne kortikaalne defekt

Tere!
Minu pojal(13aastane spordi poiss ) tehti labajalast röntkenpilt mis näitas, et tal on (Tibia distaalse metafüüsi tagumisel kontuuril on näha fibroosne kortikaalne defekt 1.5*0.5cm)
Ma ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Korteksiks nimetatakse luu väliskihti. Selles on Teie pojal on röntgenoloogiliselt tiheduse muutus. Põhjused võivad olla erinevad.
Tegu ortopeedilise probleemiga, milles ei pea ennast spetsialistiks. ...

Loe edasi

Väike defekt

Tere lp doktor!Olen 9 a. tütre ema. Mures olen juba tema sünnist saati. Nimelt tal on vasakul jalal üks varvas vääraenguga, s.t. peaks olema kaks lüli aga temal on kolm lüli. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Vastan nii konkreetselt kui võimalik

1) operatsioon kestab mitte üle tunni. Operatsiooni saab teha üldnarkoosis, aga ka kohalikus tuimestuses - kummagi puhul valu ei tohiks olla. Peale operatsiooni ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: