Vennal Maksatsirroos ei tea kas alkoholist või C hepatiidist 29.11.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul venna algasid probleemid u 3 kuud tagasi seede häired nägu hall kahvatu eelnevalt tarbis alkoholi 3- 4 krda nädalas mitte maani täis kuid siiski .see selleks võttis magne b 6 t terve kuuri kõik sai korda läks kuu mööda nahk hakkas kollaseks minem tekkisid seede probleemid 2 kuud tagasi proovis uuesti magnet ei aidanud keha läks kollasemaks nägu peanahk kollane alkholi tarbimise lõpetas täielikult
soovitasin minna arstile anda vereanalüüs analüüside vastus tuli kiiresti maksanäitaja kõrge muud ei midagi muuseas öeldi hemoglobiini tase 72 v78 ei mäeta enam kui tahate kirjutame emosse saatekirja.sai mindud emosse seal tehti ultraheli uuring uued analüüsid ja öeldi ainult et tervisilik toitumine piisavalt vett tarbida vältida gaseeritud ja maitsestatud jooke kaasa arvetud alkohol.
antud visiidist emosse sai mööda pea kuu naha värv sama kollane kõht kergelt punnis(Tervisilik toitumine ja eluviisid ) 2 nädalat tagasi kõht hakkab paisuma söögiisu väheneb vee tarbimine väheneb tekkib magusa vajadus nädalaga ümbermõõt paisub veel ei seganud kõndimist nüüd täna juba segab kõndimist nii et enam bussi trepist üles astuda ei ole võimalik kuna kõhu ja keha paistetus segab !
Täna käis perearstil tehti uued analüüsid ja perearst ütles et see on normaalne et vesi koguneb organismi ja imeravimit ei ole(ei mõista kui inimestel on vedeliku välja ajamiseks ravimid olemas miks siis maksa haigusega seda ei saa rakendada kaua siis veel läheb kui ka liikmed vett täis lähevad võ ikkagi on mingi ravi olemas?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kogu edastatud informatsiooni alusel võib oletada, et Teie vennal on maksa tsirroos. Selle tekkes on roll mõlemal teguril - nii alkoholil kui ka C hepatiidil. Kui tsirroosiga kaasneb juba kollasus ja vee kogunemine kõhtu, siis on tegemist väga kaugelearenenud juhtumiga. Seda haigust ravivad gastroenteroloogid, välja ravida seda ei saa. Ainuke lahendus on maksa transplantatsioon. Kõige tähtsam on igasugusest alkoholist absoluutne loobumine.