Paistes jalg 25.11.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Aasta tagasi läks paiste vasak jalg.Täpsemalt hüppeliigese kohalt.Ei meenu et oleks trauma olnud.Perearst määras jalale 10x magnetravi.Tulemust ei olnud kahjuks.Ja jalg on siiani paistes,mõni päev vähem,mõni päev rohkem.Paistetus ei ole suur kuid kõndides häiriv siiski.Enam vähem samal ajal(aasta tagasi) aga diagnoositi mul ka südame haigus(kodade virvendus).Määrati ravi(Metoprolol) ja kuu hiljem ka verevedeldaja(Xarelto) kuna trombi oht oli suur.Mõnikord olen tundnud paistes jalas ka kergeid kuuma ja külma laineid.Kas jalas võib äkki tromb olla? Või tegemist on ikka mingi muu haigusega? Perearst ja kardioloog ütlesid et ei ole tromb.Pigem trauma või veresoonte probleem. Kuidas edasi,mis uuringuid oleks vaja teha?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan pöörduda uuesti arsti vastuvõtule, probleemi täpsustamine, läbivaatus, uuringud ja põhjendatud käsitlus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi