vererõhk 22.08.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 56kg ja 162 cm.pikk 59 a naine.
Mõõdan kodus vererõhku.Pidevalt on erinevus mõlemil käel.
Paremal käel on vererõhk kõrgem, kui vasakul
Täna oli paremal 100/70/67 vasakul 93/67/73
mul on loomupärane madal vererõhk. Nädal tagasi mõõtis perearst vasakul käel vererõhuks 80/40
Esineb südame" puperdust" süda oleks nagu "süldi sees"
Kas see on madala vererõhu juures loomulik?
isa suri 3. infardiga 55 aastaselt .
Kilpnäärme ületalitust põdesin, kui 0lin 30. nüüd on näitajad korras
Küsimus:
Kumbalt käelt vererõhku möötes on õigem tulemus?
Kas madal vererõhk viitab südamepuudulikusele?
Ette tänades.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Vererõhud võivad erineda nii ühel käel korduvalt mõõtes kui ka erineval poolel mõõtes. Erinevatel mõõtmiste vahe tuleneb ka nn mõõtmisveast. Mõlemal käel näidud on normi piires, isegi pigem madalamad näidud. Puperdusena tonnevad inimesed sageli nn vahelööke. Vererõhku võiks mõõta sellelt käelt, kus näitab kõrgemaid tulemusi. Madal rõhk ei viita südame puudulikkusele. Isa poolt südameveresoonkonna riske hinnates peaks teadma ka veresuhkru ja kolesteroolide näitusid, liikumisharjumusi ja vältima kahjulikke harjumusi (suitsetamist)

Head soovides,
Vanda Kristjan