Südame rütmihäired 15.11.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Pöördun teie poole konsultatsiooni saamiseks. Olen olnud eluaeg hädas südame vahelöökidega ja rütmihäiretega. Kuna mul on olnud alates 1976 aastast väga aeglane pulss (40-45 lööki minutis) siis paigaldati mulle kardiostimulaator 2020 aasta märtsis. Peale mitmekordset reguleerimist rütmoloogi juures on nüüd südame löögisagedus normis 65 lööki minutis. Kuid sagenenud on vahelöögid, ebamugavad pausid. Kardioloogi soovitusel olen võtnud Rytmonormi pikaajaliselt, alguses 1 tbl ja nüüd 2. Kui pulss hakkas õhtuti rahulikus olekus kiireks minema, 100-105 lööki, soovitas rütmoloog Rytmonormi võtmise järgi jätta aga ühtegi ravimit selle asemele ei soovitanud. Nüüd ei teagi, et kas peaks mingit ravimit üldse võtma ja kui jah siis millist. Südame vahelöögid ja ebameeldivad pausid on sagenenud eriti õhtustel aegadel. Mida oskate teie soovitad?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olete südamearstide jälgimisel. Minu poolt on ebaeetiline väga kaudsete andmete alusel anda mingeidki ravisoovitusi. Saan soovitada head koostööd oma arstidega. Teie kirjeldate oma vaevuseid nii nagu need on ja kolleegid uurivad Teid ja erinevaid ravivõtteid kombineerides leitakse parim lahendus. Nii et hea koostöö !!!

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi