Valutavad sääred 18.05.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on viimastel päevadel hakanud jala sääred valutama. Pidevalt liikudes ei saagi aru et valutaks, aga näiteks istudes ja õhtul kodus olles annavad väga tunda. Täna öösel isegi ärkasin selle peale, et sääred valutasid. Ja veel käed on väga nõrgad ja tuimad. Vahel on isegi raske käsi tõsta või midagi kätte võtta, kuna kardan, et pillan äkki maha, isegi kergeid asju tõstes. Kas võib olla veresoontes/vereringes mingi häda või millest selline nõrkus ja valu jalgades ja kätes olla võib?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Antud kaebust ei saa seostada erinevate veresoonte haigustega. Palun pöörduge oma perearsti poole nende kaebustega - me ei suuda siin põhjuseid välja mõelda.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg