VALUD JALASÄÄRTES JA LABAJALGADES 10.11.15 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

JALAD , JUST SÄÄRED JA LABAJALAD KIPUVAD PÄEVA PEALE VALUTAMA.
Jalad hakkavad kergesti külmetama.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Diabeedi puhul on ootuspärane mitmete erinevate organsüsteemide kahjustus. Kuna varasemad haavandid on ära paranenud, nahaplastika jäi peale, siis tõenäoliselt ei ole tegemist väga väljendunud arteriaalse verevarustuse häirega. Võimalik, et valusündroom on seotud pigem diabeetilise närvikahjustuse arenguga. Soovitan kindlasti arutada olukorda oma perearstiga ja endokrinoloogiga - nemad teavad, kuidas kaebust leevendada. Võite ka pöörduda veresoontekirurgi vastuvõtule, kuid soovitavalt tavajärjekorras.
Mida saate ise oma seisundi leevendamiseks ära teha? Ülekaalu olemasolul langetage kaalu ning kindlasti hoidke oma diabeet kontrolli all!

Tervitades,
Veronika Palmiste