Vasaku jala põlv on kange, reies ja sääres valud. 17.04.15 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Vasaku jala põlv põlve paainutamine on valulik. Käimisel tekib reide ja säärde valu ja jalg muutub "puupakuks". Valu tekib ka paema jala eies ning isegi võib tekkida kramp. Tihtilugu tekib valutavatele reitele niisugune tunne nagu jookseksid mööda reisi alla külmad veetilgad. Tegelikult midagi niisugust pole. Väga halb on end istuma seada, sest jalg on väga avlus ning ei painud. Bussiga sõites ei leia jalale mugavat asendit - igapidi on valus. Jalgratatga sõites on esimesed paarsada meetrit valulik, alg ei taha liikuda, kuid siis läheb asi paremaks ja peale 20-30 km sõitmist on jalg küll tuim, kuid igati "kasutatav".

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kirjelduse järgi arvan, et eelkõige on probleem kas põlveliigeses või siis lülisambas. Veenide või arterite haigusega esitatud kaebused kokku ei käi. Veresoontekirurgi vastuvõtu asemel soovitan Teil pöörduda taastusraviarsti vastuvõtule - perearsti saatekiri on vajalik.
Kindlasti pole mõtet valu kannatada, saate enesetunde oluliselt paremaks valuvaigistitega - konsulteerige selles küsimuses kindlasti ka oma perearstiga.

Loodetavasti saate ruttu terveks!

Veronika Palmiste