Parema käe veenilaiendid. 20.01.14 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on sünnist saati parema-dominantse käe veenilaiendid. 2007 aastal Tartus tehtud ridamisi uuringuid ning põhidiagnoosiks Fistula arteriovenosa acquisita manus l.dex. ja kaasuvaks haiguseks Insufficientia venosa peripherica chronica. Öeldi, et ravi puudub! Uskudes meditsiini kiiresse arengusse, mis on Teie arvamus? Aastaid on möödunud ja käsi aina valutab, kas on ehk uusi ravimise võimalusi? Tasuks tulla Teie vastuvõtule?
Tänan vastuse eest

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!


Väga huvitav haigusjuht! Kindlasti mitte muidugi Teile, eriti kui käsi valutab ja tõesti on tegemist arteriovenosse fistliga, siis see on mitte ainult meie populatsioonis harv, vaid ka Euroopas üldiselt.
Mida teha ning millal, otsustate lõpuks ikkagi Teie. Tänu patsientide vaba liikumise direktiivile Euroopa Liidus on ka Teil võimalik seda kasutades jõuda suurematesse keskustesse, kui Eestis pakkuda on. Kuna ma eeldan, et Te ise ei ole veresoontekirurg, on lihtsam kui edasi aitab Teid siiski kohalik spetsialist.
Kuhugi konsultatsioonile on mõtet minna siis, kui Teie jaoks ei ole enam olukord aktsepteeritav ja Te olete veendunud oma otsuses. Muidu pole mõtet Teile samu uuringuid läbi viia ja Teid väntsutada.

Tervitades,
Veronika Palmiste

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Veresoontekirurgia

Valutavad veenilaiendid

Tere. Mul on mure parema jala ala sääre peal olevast punasest laigust (6x6 cm). See punetab, on tuline, nagu palavikus ja nahk on selle peal kohati moondunud, viimastel päevadel on hakanud ka valutama, ...

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!

Loodan, et ikka kasutate kompressioonravi sukaga, nagu ilmselt Teie VERESOONTEKIRURG Teile kindlasti soovitas. Kui nahal laik suureneb, siis soovitan sellest muutusest oma veresoontekirurgi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: