Mononukleoos 06.01.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Põdesid tõenäoliselt augusti lõpus/septembri alguses mononukleoosi, mida kinnitas oktoobris tehtud vereproov. Epsten Barri tiiter oli veres kõrge, kuid aktiivset nakkust enam ei näidnud. Esialgsed sümptomid olid liigesevalu, pearinglus, kurguvalu, minestusetunne, südamepuperdus, väsimus. Perearst mõõtis pulssi - oli 90.
Septembrist praeguseni on iga 3 nädala tagant esinenud kurguvalu, südamepuperdus, iiveldus, liigesevalu, väsimus, mis kestab 3-4 päeva. Olen jälginud ja üles kirjutanud. Olen käinud ka kurguarstil, kes vaatas kurgu üle ja kirjutas saatekirja mandlite eemaldamisele.
Saan aru, et mononukleoosi peamine ravi on sümptomite leevendamine, aga kas tõesti midagi muud teha ei saa?
Kad peaksin pöörduma infektsionisti vastuvõtule?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tõesti, mononukleoosi ravib aeg, ravimitega leevendatakse vaevuseid- valu, südamepekslus. Teie perearst korraldab Teie ravi ja uurimised. Hea võimalus on e konsultatsioon, ka seda korraldab Teie perearst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi