IGE KÕRGE 13.11.21 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere, lasin endale teha mitu erinevat testi, aga ige on kõrge mis see tähendab?
On erinevad valud üle keha, küll luud valutavad ja lihasvalud. Väsimus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, üld IgE ehk tetud tüüpi antikehade tase on oluliselt tõusnud, üle 7 x. Selle põhjuseid on väga erinevaid: allergia, atma, nõgestõbi, soolestiku parasiidid ja mõned verehaigused. Saan soovitada vaid pöördumist oma perearsti vastuvõtule ja hakata kõiki neid võimalikke põhjuseid uurima. Tänapäeval on ka hea konsultatsioonivõimalus- e konsultatsioon. Teie perearst teeb korraliku läbivaatuse, lisab täiendavad uuringud ja saadab küsimused meditsiiniinfosüsteemi vahendusel nt hematoloogile.
PS ! Vaatan, et olete Synlabist ostnud sellise paketi, kus on ka laboriarsti konsultatsioon hinnas. Teil on õigus seda ka küsida. Ja isiklikult leian, et patsient peab saama oma perearsti kaudu korraliku abi, läbivaatuse ja uuringud, mitte omal käel ja rahakotil tegelema diagnostika ja huvitavate numbrite kogumisega. Vabandan, et nii ütlen, kuid see on minu seisukoht.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi