Iisraeli põhjal on juba näha, kuidas vaktsineerimine ohjeldab koroonaviirushaigust

Iisraeli põhjal on juba näha, kuidas vaktsineerimine ohjeldab koroonaviirushaigust

Ajakiri Nature tõstab Iisraeli esile kui esimest riiki, kus Covid-19 vastane vaktsineerimine on näidanud populatsiooni tasemel otsest tõhusust.

Tartu Ülikooli veebilehel Tõenduspõhine info Covid-19 kohta kirjutatakse, et kuigi tänaseks müügiloa saanud ja kasutusse võetud vaktsiinid on näidanud kliinilistes katsetes silmapaistvalt suurt tõhusust, on andmed nende efektiivsusest populatsiooni tasemel siiani napid.

Praeguseks on üle maailma kokku manustatud umbes 132 miljonit vaktsiinindoosi – 1,7 doosi 100 inimese kohta. Kuna vaktsineerimisskeemid näevad enamasti ette kaht doosi, siis vaktsineeritud inimeste hulk on veelgi väiksem. On ilmne, et nii madal hõlmatus ei võimalda teha mingeid arvestatavaid uuringuid ega järeldusi.

Vaktsineerimisrallil on aga ka eesrindlasi. Ajakiri Nature kirjutab Iisraelist, kus 100 inimese kohta on manustatud juba enam kui 65 doosi ning vanuserühmade lõikes on hõlmatus veelgi suurem. Nii on ligi 90 protsenti riigi 60-aastastest ja vanematest inimestest siiani saanud vähemalt esimese doosi Pfizer/BioNTech’i vaktsiini.

Iisraeli tervishoiuministeeriumi andmetel vähenes selles vanuserühmas jaanuari keskpaigast veebruari alguseni Covid-19 nakatumiste hulk 41 protsenti ja hospitaliseerimiste oma 31 protsenti. 59-aastaste ja nooremate seas, kellest vaid umbes 30 protsenti on vaktsineeritud, vähenes juhtumite arv sama aja jooksul vaid 12 protsenti ja haiglaravi vajadus 5 protsenti. Juhtumite arvu erinevus vanemate kui 60-aastaste ja neist nooremate inimeste vahel oli kõige suurem linnades, kus vähemalt 85 protsenti vanematest inimestest oli jaanuari alguseks esimese vaktsiinidoosi juba saanud.

Tulemused põhinevad umbes veerand miljoni Covid-19 nakatumise analüüsil ja on väga julgustavad märgid selle kohta, et vaktsiin populatsiooni tasemel toimib. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

David Mike
24.02.21 08:13
WELCOME TO ILLUMINATI GIVERS OF WEALTH AND POWER..Easiest Step to become a
full member.of the great brotherhood of Illuminati.Are you a business man
or an artist,Politicians and you want to become big, Powerful and famous in the world, join us to become one of our official member today.you shall be given an ideal chance to visit the Satan and his representative after registrations is completed by you, no sacrifice or human life needed, Illuminati brotherhood brings along wealth and famous in life, you have a full access to eradicate poverty away from your life now. So contact Via WhatsApp +2349068893712
-8
   
+9

Lisa kommentaar

Saada