Teadlased selgitasid välja paiga, kus nakatutakse koroonaviirusega kõige rohkem

Lõuna-Korea epidemioloogid leidsid, et inimesed nakatusid koroonaviirusega suurema tõenäosusega oma leibkonna liikmete kui koduväliste kontaktide kaudu, vahendab Reuters.

Uuringus vaadeldi üksikasjalikult 5706 patsienti, kelle koroonaviiruse test oli positiivne, ja enam kui 59 000 nendega kokku puutunud inimest.

Tulemused näitasid, et sajast nakatunud inimestest keskmiselt vaid kaks said viiruse leibkonnast väljaspool asuvate kontaktide kaudu ehk suurimaks viirusinkubaatoriks osutus kodu.

Vanuserühmade lõikes oli nakatumise määr leibkonnas kõrgem, kui esmased haiguskandjad olid teismelised või 60-70-aastased inimesed.

«Selle põhjuseks on tõenäoliselt see, et need vanuserühmad on tõenäolisemalt tihedas kontaktis pereliikmetega, kuna rühmal on rohkem kaitset või tuge vaja,» ütles Korea haiguste tõrje ja ennetamise keskuste direktor Jeong Eun-Kyeong.

Covid-19 põdevad lapsed olid suurema tõenäosusega asümptomaatilised kui täiskasvanud, mis raskendas juhtumite tuvastamist selles rühmas.

Andmeid koguti 20. jaanuarist 27. märtsini, kui uus koroonaviirus levis plahvatuslikult ja nakkused Lõuna-Koreas saavutasid haripunkti.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada