Viis looduslikku valuvaigistit, mis taastavad sinu tervise

Viis looduslikku valuvaigistit, mis taastavad sinu tervise

Looduslikud ürdid ja vürtsid kapsaitsiinist kurkumini võivad leevendada paljusid seisundeid nagu artriit, fibromüalgia ja isegi lihasvenitused ilma käsimüügist saadaolevate valuvaigistite kõrvaltoimeteta.

Akvamiin (punavetikas): osteoartriidi põletik ja valu

Looduslik mitmeid mineraale sisaldav toidulisand, mida saadakse Lithothamnium calcareum’i vetikatest, sisaldab rikkalikult kaltsiumi ja magneesiumi, mis võivad aidata põlveliigesega seotud põletiku korral. Ajakirjas Nutrition Journal avaldatud 2008. aasta uuring näitas, et akvamiin võib vähendada põlve osteoartriidi põhjustatud liigesepõletikku ja jäikust, kirjutab Medical Daily.

Bromelaiin: nina, ninakõrvalurked, osteoartriit ja lihaste valulikkus

Ananassimahlas ja ananassitüves leiduvat põletikuvastast ensüümi kasutatakse turse, eriti nina ja ninakõrvalurgete turse vähendamiseks pärast operatsiooni. See vähendab põletikku, sest põhjustab organismis ainete tootmist, mis leevendavad valu ja vähendavad turset. Peale selle ei lase bromelaiin verel hüübida.

Ajakirjas Phytotherapy Research avaldatud 2011. aasta uuringus leiti, et bromelaiini kasutamine kulumisvastase toitainena oli efektiivne taastumisprotsesside soodustamisel pärast vigastust või operatsiooni.

Kapsaitsiin: artriit, migreen ja diabeetiline neuropaatia

Punase tšillipipra toimeainel kapsaitsiinil on meditsiinilised omadused, mis leevendavad artriidi, diabeetilise neuropaatia ja migreeniga kaasnevat valu. See seondub neuronitel oleva valguga, mis põhjustab organismis kuumuse ja valu aistingut. Kapsaitsiin aktiveerib neuronid ja põhjustab neist substants P vabanemise, mis on valuaistingu eest vastutav neurotransmitter. Kui neuronid puutuvad kapsaitsiiniga kokku pika aja jooksul, siis nende substants P varud tühjenevad ja nad on vähem võimelised valusignaale edastama.

Ajakirjas British Journal of Anaesthesia avaldatud 2003. aasta uuringus leiti, et krooniliste migreenide ravis saab kapsaitsiini terapeutilist toimet edastada nina kaudu.

Ingver: valu, iiveldus, osteoartriit

On teada, et ingveri põletikuvastased omadused leevendavad iiveldust, artriiti, peavalu, valulikku menstruatsiooni ja lihaste valulikkust. Ingver on looduslik valu leevendaja, mis inhibeerib põletikuradasid.

Ajakirjas Arthritis and Rheumatism avaldatud 2001. aasta uuringus leiti, et ingveriekstrakt võib saada mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite asendajaks.

Kurkum: nikastused, venitused, verevalumid ja liigesepõletik

Populaarne oranž ja kollane vürts võib pakkuda looduslikku leevendust erinevatele kaebustele toimeaine kurkumiini tõttu. On teada, et see „lülitab” looduslikul teel välja COX-2 ensüümid, mis osalevad põletikulistes protsessides. On isegi tõestatud, et kurkum toimib sama hästi kui ibuprofeen.

Ajakirjas The Journal of Alternative and Complementary Medicine avaldatud 2009. aasta uuringus võrreldi kurkumiini ibuprofeeniga põlve osteoartriidiga patsientide valu leevendamisel. Leiti, et kurkumiin kergendab ja parandab funktsiooni samal moel kui ibuprofeenravi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

kat
29.09.15 11:10
olen vägahuvitatud neist teemadest, sest saada terviseabi tablette neelamata, mis saaks veel parem olla?
-73
   
+87

Lisa kommentaar

Saada