Viis venitusharjutust neile, kes veedavad kogu päeva kirjutuslaua taga

Viis venitusharjutust neile, kes veedavad kogu päeva kirjutuslaua taga

Uuringud näitavad, et me veedame päevas keskmiselt 3–4 tundi mobiiltelefoni või tahvelarvutit kasutades. See ei ole koormav mitte ainult silmadele, vaid sunnib meid ka oma keha pika aja jooksul küürus hoidma.

Päev otsa liikumatult istumine muudab kangeks nii kaela, selja kui ka puusad ega lase neil õiges asendis olla. Järgmised viis igapäevast (ja igal pool sobivat) venitusharjutust aitavad nende kangekaelsete valude ja vaevustega võidelda, kirjutab health.com

Rindkere avamine

See harjutus on vajalik, kui te küürutate pikalt klaviatuuri taga. Asetage lõug vastu kaela ja sirutage käsivarred taha, kuni peopesad kokku puutuvad. Asetage sõrmed ristamisi ja tõstke käsivarsi ülespoole, kuni tunnete venitust rinnus ja õlavöötme ees. Hoidke kümme sekundit, vabastage käed ja korrake harjutust.

Puusade lõdvestamine

Kanged puusapainutajalihased on kogu päeva toolil istuvate inimeste puhul levinud probleem. Laskuge põrandale põlvili ja astuge vasaku jalaga välja enda ette, nii et moodustuks täisnurk ja vasak jalalaba toetuks täistallaga põrandale. Suruge puusi ettepoole, kuni hakkate venitust tundma. Lisavenituseks tõstke parem käsi üle pea. Hoidke positsiooni 10–15 sekundit ja korrake harjutust teise poolega.

Kerepöörded

Lamage selili, käed ja jalad harkis ning lõdvestuge. Tõstke põlved rinnale ja laske neil aeglaselt ühele poole keha vajuda, hoides samal ajal ülakeha neutraalses asendis ning käsivarsi põrandal. Hoidke asendit 10–15 sekundit ja venitage samamoodi teist külge. Korrake harjutust 2–3 korda.

Õlaringid

Ülakeha lõdvestamiseks tehke suunaga ette ja suunaga taha õlaringe. Tehke mõlema õlaga kümme õlaringi, puhake hetk ja korrake seeriat 2–3 korda.

Peast varvasteni venitus

Tõuske püsti ja sirutage käed kõrgele pea kohale, kuni tunnete venitust. Hoidke asendit umbes 8–10 sekundit, seejärel sirutage käed alla varvaste poole. Hoidke asendit 8–10 sekundit ja korrake harjutust.


Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada