Iga teine diabeedihaige ei tea, et tal on diabeet. Kas sina tead?

Iga teine diabeedihaige ei tea, et tal on diabeet. Kas sina tead?

Iga teine diabeedihaige ei tea, et tal on diabeet. Selleks, et tõsisele haigusele tähelepanu pöörata, saab 14. novembril Selverites üle Eesti tasuta mõõta veresuhkrut.    

„Diabeeti haigestunute arv kasvab kogu maailmas ja nii ka Eestis. 2. tüüpi diabeet on haigus, mille puhul ei pruugi alguses iseloomulikke sümptomeid esineda, nii ei tea umbes pooled diabeetikutest, et neil see haigus olemas on. Samal ajal võib kõrge veresuhkur kahjustada südant ja veresooni, silmi, neerusid, närve, hambaid, samuti on diabeetikutel kõrgem risk infektsioonide tekkeks. Varakult avastades on võimalik haigust kontrolli all hoida ning tõsiseid tervisekahjustusi vältida,“ selgitas Eesti Diabeediliidu juhataja Ulvi Tammer-Jäätes.

Üks viis, kuidas diabeeti haigestumist varakult avastada, on veresuhkru mõõtmine. „Eriti peaks veresuhkru taset mõõtma kõik tüsedad inimesed, kel vanust üle 40. Samuti võiks veresuhkru vastu huvi tunda need, kel mureks kõrge vererõhk või kõrge kolesterool. Oluline on pärilikkus – risk on suurem inimestel, kelle suguvõsas on esinenud diabeeti. Veresuhkru taset tasub jälgida ka naistel, kellel on esinenud rasedusaegne diabeet,“ tõi Tammer-Jäätes välja.    


Vaata videot siit :    


Testi, kas Sind ohustab 2. tüüpi diabeet siit.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada