Teadlased tuvastasid kolm ravimit, mis võivad olla tõhusad Covid-19 raviks

Teadlased tuvastasid kolm ravimit, mis võivad olla tõhusad Covid-19 raviks Foto: Shutterstock

Hiljutises uuringus tegid teadlased kindlaks kolm kättesaadavat ravimit, mis võivad olla efektiivsed Covid-19 ravimisel selle varajases staadiumis.

Pärast 4000 ravimi uurimist tuvastasid teadlased kolm enim koroonaviirusevastast mõju näidanud ravimit: malaariavastane ravim amodiakiin, psühhoosivastane zuklopentiksool ning kõrge vererõhu ja südamepuudulikkuse raviks kasutatav nebivolool. Teadlased usuvad, et ravimid võivad olla eriti tõhusad, kui neid kombineerida viirusevastaste ravimitega nagu remdesiviir või favipiraviir, vahendab Medical News Today.

Praeguseks on ravimite tugev viirusevastane toime tuvastatud katseklaasis ja laborikeskkonnas. Teadlaste sõnul tuleks ajakirjas ACS Pharmacology & Translational Science ilmunud uuringus välja toodud ravimid kaasata efektiivseima koroonaravimi leidmiseks tehtavatesse kliinilistesse ravimikatsetustesse, et tuvastada mõju koroonahaigetele. 

Siiani koroonapatsientide raviks kasutatavate remdesiviiri ja hüdroksüklorokviini kohta on selgunud, et ravim võib osutuda katseklaasis tõhusamaks kui tegelikus elus. Siinjuures võib ravimist saadav kasutegur aga võimalikud riskid siiski üles kaaluda.

Allikas: Tervis Elu24

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

2a
04.11.20 17:19
wäga wõimalik,et mingi mäng oli
-2
   
+2
Ei usu koroonat
04.11.20 11:59
No kuidas president Trumpil õnnestus niiiiiii kiiresti terveneda ? Seda tahaks küll teada !
-3
   
+2

Lisa kommentaar

Saada