Teadlased avastasid tõhusa antikeha, mille sissehingamine võiks ennetada koroonaviirusnakkust

Teadlased avastasid tõhusa antikeha, mille sissehingamine võiks ennetada koroonaviirusnakkust Koroonaviirus

Pittsburghi meditsiinikooli (UPMC) teadlased on leidnud antikeha, mis on tõhus koroonaviiruse neutraliseerimisel ja mida saaks ennetamisel ning ravis manustada mikroskoopiliste mõõtmete tõttu ka sissehingamisel või naha kaudu plaastrilt.

Esmaspäeval avaldatud aruande kohaselt eraldasid teadlased väikseima bioloogilise molekuli, mis neutraliseeris täielikult ja sihipäraselt uue koroonaviiruse, vahendab Pittsburghi ülikool.

Antikeha, mis on 10 korda väiksem kui täissuuruses antikeha, on kasutatud Ab8-nimelise ravimi loomiseks, mille abil teadlased loodavad viirust ära hoida ja ravida.

Teadlased teatasid, et ravim on seni hiirtel ja hamstritel osutunud «väga tõhusaks SARS-CoV-2 nakkuse ennetamisel ja ravimisel».

Uurijad ütlesid, et ravimil pole tõenäoliselt ka inimestele negatiivseid kõrvaltoimeid, kuna see ei seondu inimrakkudega.

«Ab8-l pole mitte ainult potentsiaali Covid-19 ravina, vaid seda saab kasutada ka selleks, et hoida inimesi SARS-CoV-2 nakkuste eest,» ütles uuringu kaasautor John Mellors, nakkushaiguste osakonna juhataja.

Teadlaste sõnul mõtlevad nad «kastist välja», kuidas ravimit manustada. Alternatiivsete võimalike kasutusviisidena tuuakse ära sissehingamine või imendumine naha kaudu plaastrist.

«Selle väike suurus võib lubada seda manustada inhaleeritava ravimina või intradermaalselt, mitte intravenoosselt tilguti kaudu, nagu enamik praegu väljatöötatud monoklonaalseid antikehi,» öeldakse aruandes.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Sirje Salumets
22.09.20 14:37
Artikli kasulikkust ei oska hinnata. Seda on näha hiljem. Aga kindlasti on lootustandev sellise avastuse tegemine. Loodame, et teadlaste töö polnud asjatu ja sellest sünnib midagi revolutsioonilist!
-3
   
+4

Lisa kommentaar

Saada