Uuring: kontoritöötajatest ligi pooled viibivad värskes õhus alla kahe tunni päevas

Uuring: kontoritöötajatest ligi pooled viibivad värskes õhus alla kahe tunni päevas Aiatööd
Allikas: Panthermedia/Scanpix

Uuringufirma Norstat poolt läbi viidud küsitlusest selgus, et kuigi kõik kontoritöötajad on teadlikud värske õhu positiivsetest mõjudest, veedab neist 42 protsenti isegi tavalisel suvepäeval õues vähem kui kaks tundi.

«Absoluutselt kõik vastanud usuvad, et värske õhk leevendab stressi ja teeb tuju paremaks, kuid vaid pooled veedavad enda arvates õues piisavalt aega,» sõnas uuringu tellinud Tele2 turundusdirektor Ines Estrin. Ta lisas, et lõviosa ehk koguni 84 protsenti kontoritöö tegijatest toob vähese värskes õhus viibimise põhjuseks vaba aja puudumise.

Uuringust selgus, et 90 protsendi kontoritöötajate arvates peaks tegema tööl iga päev värske õhu pause, kuid reaalsuses käib tööpäeva jooksul õues vaid 60 protsenti vastanutest. Tööle ei jaluta mitte kunagi üle poolte (56 protsenti) küsitluses osalenutest.

«Õues töötamine ei jää ka tehniliste võimaluste taha, sest oma igapäevatöös internetti kasutavatest kontoritöötajatest 74 protsenti kinnitab, et nende andmesidepakett on piisav ka vabas õhus töö tegemiseks,» selgitas turundusdirektor. 


Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada